utorok - 18. júna, 2024
, Adam Ďurica „predpovedá počasie“ v novom videoklipe

Adam Ďurica „predpovedá počasie“ v novom videoklipe

Adam Ďurica kvôli novému klipu prekonal sám seba. Pre pár záberov absolvoval autom viac ako 2500 km, aby zároveň mohol zdolať svoj dlhoročný strach z výšok.

Medzitým sa stihol spáliť na otvorenom Baltskom mori, kde si v malej drevenej loďke si vyskúšal rolu stroskotanca. Popritom dostal pokutu za zlé parkovanie a spolu s režisérom Martinom Smékalom si z najsevernejšieho bodu Nemecka – Kap Arkony priniesol okrem príjemného pocitu a únavy aj niekoľko kliešťov. Pozrite si zimomriavkový videoklip k najhranejšej slovenskej piesni Predpoveď počasia.

Je mnoho interpretov, ktorí by asi volili jednoduchšiu cestu a nepodstupovali zbytočné riziká, ale Adam nie. Možno aj preto, že je taký vytrvalý a pracovitý sa mu podarilo za album Mandolína získať Zlatú platňu. Vydavateľstvo Universal Music len čakalo, kým sa Adam vráti z dovolenky, aby mu mohlo Zlatú platňu odovzdať. Stalo sa tak v pondelkových Novinách o 12:00 na TV Joj.

Je to pre mňa méta, o ktorej som dávno ako začínajúci hudobník sníval a teraz to prišlo a ešte k tomu za tak krátky čas. Moji fanúšikovia mi ukázali, že to so mnou myslia vážne a to je pre mňa skvelý pocit. Hlavne v dnešnej digitálnej dobe, v ktorej predaj fyzických nosičov je z roka na rok slabší. O to viac si to vážim,“ teší sa Adam Ďurica.

, Adam Ďurica „predpovedá počasie“ v novom videoklipe

Čerstvý držiteľ Zlatej platne sa po rade vydavateľa rozhodol réžiu svojho nového klipu Predpoveď počasia zveriť do rúk talentovanému českému režisérovi Martinovi Smékalovi, ktorý v minulosti so slovenskými interpretmi už spolupracoval. Pre formáciu Fallgrapp natočil mysteriózny klip Vlasy a pre The Paranoid vytvoril ich najdrsnejší videoklip Anjeli spia. Tentokrát si mladý umelec zaumienil, že všetky scény s Adamom natočí v najsevernejšom bode Nemecka v Kap Arkone.

Miesto nakrúcania som osobne nepoznal, ale chcel som nájsť prostredie, ktoré nie je pre česko-slovenskú scénu úplne známe. Chcel som, aby v klipe bolo pre diváka niečo nové a výživné. Tak som si dané lokácie prešiel cez Google Earth a rozhodol som sa točiť presne tam. Bol to z mojej strany trochu risk, ale kto neriskuje, nič nezíska,“ prezradil režisér klipu Martin Smékal.

Zaujímavosťou je, že Adam sa s Martinom prvýkrát stretol až v Nemecku v dohodnutú hodinu prvej klapky. Predtým ho nikdy nevidel. Vymenili si spolu len pár mailov. Za režiséra hovorila jeho práca, ktorej Adam plne dôveroval a preto súhlasil, že sa stretnú až priamo na mieste točenia.

Bolo to veľmi náročné a krásne dobrodružstvo. Celé nakrúcanie s Martinom a jeho tímom bol pre mňa veľký profesionálny zážitok. Scenár, ktorý mi poslal, bol premyslený do najmenšieho detailu. Páčilo sa mi, že na pľaci sa netočilo nič navyše v zmysle, skúsme ešte toto alebo tamto. Presne vedel, prečo daný záber točíme. Čerešničkou na torte bolo, že loďku, na ktorej sa v klipe plavím, priniesol štáb na natáčanie až z Prahy. Chceli mať jednoducho istotu a to oceňujem,“ pochválil filmový štáb Adam.

, Adam Ďurica „predpovedá počasie“ v novom videoklipe

Už len samotné obhliadky lokácií zabrali tvorcom klipu veľa času. Okrem Nemecka sa nakrúcalo na kúpalisku Středokluky, na posede v Českých lesoch v okolí Prahy i na chate v areály Hlasná na Vŕšku. Zábery, v ktorých prší, boli z produkčného hľadiska najnáročnejšie, lebo v tom období nepadla z neba ani kvapka dažďa a tak sa za pomoci hasičov musel vytvoriť dážď umelý.

Celý klip má svoj vývoj a dej, ale mňa najviac vždy zhltne posledná tretina, kde sa dej stupňuje a vysvetľuje, prečo sme s partnerkou v súčasnosti oddelení, aj keď podvedome vieme, že jeden k druhému patríme aj počas odlúčenia. Vrcholom celého klipu je pre mňa posledná scéna v daždi. Taktiež mám rád pasáže s americkým hercom Tedom Otisom, ktorý v klipe hrá prísneho otca a fakt mu to verím,“ priznal Adam, ktorého s úsmevom na tvári doplnil režisér: „Scéna s dažďom, to bol masaker. Keď som povedal produkčnej ako si to predstavujem, iba stroho odvetila, to dáme, to bude dobre vyzerať. A tak sa aj stalo. Dali sme to. V totálnom období sucha sme vytvorili svoj vlastný dážď. Som rád, že to spolu s nami prežila aj kamera.

Vo videoklipe okrem spomínaného amerického herca účinkuje aj šarmantná Simona Kollárová a jej mladšia sestra Marietta. Chlapec, ktorý stvárnil Adama v mladom veku sa volá Daniel Kuriščák. Všetci sa do klipu dostali prostredníctvom inzerátu.

Video: Adam Ďurica – Predpoveď počasia

Autor: Marek Kučera/Universal Music
Foto: Universal Music
Video: youtube.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *