pondelok - 25. septembra, 2023
, Adam Ďurica „predpovedá počasie“ v novom videoklipe

Adam Ďurica „predpovedá počasie“ v novom videoklipe

Adam Ďurica kvôli novému klipu prekonal sám seba. Pre pár záberov absolvoval autom viac ako 2500 km, aby zároveň mohol zdolať svoj dlhoročný strach z výšok.

Medzitým sa stihol spáliť na otvorenom Baltskom mori, kde si v malej drevenej loďke si vyskúšal rolu stroskotanca. Popritom dostal pokutu za zlé parkovanie a spolu s režisérom Martinom Smékalom si z najsevernejšieho bodu Nemecka – Kap Arkony priniesol okrem príjemného pocitu a únavy aj niekoľko kliešťov. Pozrite si zimomriavkový videoklip k najhranejšej slovenskej piesni Predpoveď počasia.

Je mnoho interpretov, ktorí by asi volili jednoduchšiu cestu a nepodstupovali zbytočné riziká, ale Adam nie. Možno aj preto, že je taký vytrvalý a pracovitý sa mu podarilo za album Mandolína získať Zlatú platňu. Vydavateľstvo Universal Music len čakalo, kým sa Adam vráti z dovolenky, aby mu mohlo Zlatú platňu odovzdať. Stalo sa tak v pondelkových Novinách o 12:00 na TV Joj.

Je to pre mňa méta, o ktorej som dávno ako začínajúci hudobník sníval a teraz to prišlo a ešte k tomu za tak krátky čas. Moji fanúšikovia mi ukázali, že to so mnou myslia vážne a to je pre mňa skvelý pocit. Hlavne v dnešnej digitálnej dobe, v ktorej predaj fyzických nosičov je z roka na rok slabší. O to viac si to vážim,“ teší sa Adam Ďurica.

, Adam Ďurica „predpovedá počasie“ v novom videoklipe

Čerstvý držiteľ Zlatej platne sa po rade vydavateľa rozhodol réžiu svojho nového klipu Predpoveď počasia zveriť do rúk talentovanému českému režisérovi Martinovi Smékalovi, ktorý v minulosti so slovenskými interpretmi už spolupracoval. Pre formáciu Fallgrapp natočil mysteriózny klip Vlasy a pre The Paranoid vytvoril ich najdrsnejší videoklip Anjeli spia. Tentokrát si mladý umelec zaumienil, že všetky scény s Adamom natočí v najsevernejšom bode Nemecka v Kap Arkone.

Miesto nakrúcania som osobne nepoznal, ale chcel som nájsť prostredie, ktoré nie je pre česko-slovenskú scénu úplne známe. Chcel som, aby v klipe bolo pre diváka niečo nové a výživné. Tak som si dané lokácie prešiel cez Google Earth a rozhodol som sa točiť presne tam. Bol to z mojej strany trochu risk, ale kto neriskuje, nič nezíska,“ prezradil režisér klipu Martin Smékal.

Zaujímavosťou je, že Adam sa s Martinom prvýkrát stretol až v Nemecku v dohodnutú hodinu prvej klapky. Predtým ho nikdy nevidel. Vymenili si spolu len pár mailov. Za režiséra hovorila jeho práca, ktorej Adam plne dôveroval a preto súhlasil, že sa stretnú až priamo na mieste točenia.

Bolo to veľmi náročné a krásne dobrodružstvo. Celé nakrúcanie s Martinom a jeho tímom bol pre mňa veľký profesionálny zážitok. Scenár, ktorý mi poslal, bol premyslený do najmenšieho detailu. Páčilo sa mi, že na pľaci sa netočilo nič navyše v zmysle, skúsme ešte toto alebo tamto. Presne vedel, prečo daný záber točíme. Čerešničkou na torte bolo, že loďku, na ktorej sa v klipe plavím, priniesol štáb na natáčanie až z Prahy. Chceli mať jednoducho istotu a to oceňujem,“ pochválil filmový štáb Adam.

, Adam Ďurica „predpovedá počasie“ v novom videoklipe

Už len samotné obhliadky lokácií zabrali tvorcom klipu veľa času. Okrem Nemecka sa nakrúcalo na kúpalisku Středokluky, na posede v Českých lesoch v okolí Prahy i na chate v areály Hlasná na Vŕšku. Zábery, v ktorých prší, boli z produkčného hľadiska najnáročnejšie, lebo v tom období nepadla z neba ani kvapka dažďa a tak sa za pomoci hasičov musel vytvoriť dážď umelý.

Celý klip má svoj vývoj a dej, ale mňa najviac vždy zhltne posledná tretina, kde sa dej stupňuje a vysvetľuje, prečo sme s partnerkou v súčasnosti oddelení, aj keď podvedome vieme, že jeden k druhému patríme aj počas odlúčenia. Vrcholom celého klipu je pre mňa posledná scéna v daždi. Taktiež mám rád pasáže s americkým hercom Tedom Otisom, ktorý v klipe hrá prísneho otca a fakt mu to verím,“ priznal Adam, ktorého s úsmevom na tvári doplnil režisér: „Scéna s dažďom, to bol masaker. Keď som povedal produkčnej ako si to predstavujem, iba stroho odvetila, to dáme, to bude dobre vyzerať. A tak sa aj stalo. Dali sme to. V totálnom období sucha sme vytvorili svoj vlastný dážď. Som rád, že to spolu s nami prežila aj kamera.

Vo videoklipe okrem spomínaného amerického herca účinkuje aj šarmantná Simona Kollárová a jej mladšia sestra Marietta. Chlapec, ktorý stvárnil Adama v mladom veku sa volá Daniel Kuriščák. Všetci sa do klipu dostali prostredníctvom inzerátu.

Video: Adam Ďurica – Predpoveď počasia

Autor: Marek Kučera/Universal Music
Foto: Universal Music
Video: youtube.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Po com zeny tuzia, Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali  Po čom ženy túžia

Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali Po čom ženy túžia

Obaja majú na konte milióny videní svojich videoklipov, desiatky úspešných hitov a nejednu exkluzívnu hudobnú spoluprácu. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *