nedeľa - 19. mája, 2024

Adam Ďurica predstavuje nový singel s názvom Láska-Veda

Čerstvý držiteľ ceny OTO v kategórii spevák, Adam Ďurica, prichádza s novou skladbou s názvom Láska-Veda, ktorá predstavuje mladého Hlohovčana v novom svetle. Pieseň vznikla v spolupráci s textárom Vladom Krauszom a producentom Petrom Ďuďom Dudákom z kapely Hex.

Život je láska-veda, niekedy odpovedá, niekedy len mlčí,“ spieva Adam Ďurica vo svojej novej piesni, ktorá je po hudobnej i obrazovej stránke úplne iná ako jeho predchádzajúce hity Neľutujem a Mandolína. „Tentokrát, aj keď v názve skladby je spomenutá láska, nespievam primárne o nej, ale o živote. O tom, čo nám prináša, ako sa s nami hrá a nemazná. O tom, že niekedy je pre niekoho ľahší a inokedy naopak, ale ak máme po boku niekoho, s kým môžeme zdieľať radosť i trápenie, je vlastne krásny,“ prezradil Adam Ďurica.

Autorom textu je Vlado Krausz, s ktorým si Adam autorsky i ľudský veľmi sadol, o čom svedči aj spôsob ich spolupráce. Adam určí tému skladby, prípadne naspieva do dema pár slov alebo fráz a zvyšok už dopíše Vlado. „Text má v sebe veľa kontrastov a protikladov a v tých je Vlado majstrom. Nepoznám nikoho, kto by dokázal lepšie vyjadriť náladu hudby, ktorú som mu poslal. S Vladovou prácou a jeho prístupom som veľmi spokojný,“ teší sa Adam s opätovnej spolupráce s Vladom Krauszom.

Pieseň Láska-Veda rovnako ako predošlé Adamove skladby vznikli najskôr v jeho domácom štúdiu. Keď už mala skladba základnú kostru prišiel na radu producent Ďuďo, ktorý pieseň upravil do finálnej podoby. „Čím viac spolu s Ďuďom robíme, tým viac ma dokáže prekvapiť. Veľmi ma teší, že keď som sa chcel po Neľutujem a Mandolíne hudobne posunúť, Ďuďo sa opäť tímovo zapojil. Mám pocit, že sa nám otvorili nové hudobné obzory a náš spoločný záber sa rozšíril,“ priznal Adam.

O videoklip, ktorý sa točil v uliciach Prešova, sa postaral Jaroslav Vaľko prezývaný Jaris. Ten má na svedomí aj Adamov klip k piesni Neľutujem. „S Jarisom je to vždy zábava, ale zároveň každý jeden deň urobíme aj kus roboty. Natáčanie bolo pre mňa náročné kvôli tomu, že vonku bolo naozaj chladno a ešte k tomu aj mrholilo a ja som už na nakrúcanie išiel s nádchou. Čiže celé dva dni strávené na ulici mi na zdraví moc nepridali, ale za ten výsledok to stálo. Klip vyzerá výborne. Môj obľúbený záber je v kostole,“ pochválil režiséra Adam.

Nová pieseň je už v poradí treťou ochutnávkou z pripravovaného albumu Adama Ďuricu, ktorý má vyjsť tento rok v hudobnom vydavateľstve Universal Music.

Autor: Marek Kučera

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *