streda - 31. mája, 2023
dizajn, Ak vonku ešte prší a sneží, vďaka príjemnej atmosfére jari v interiéri, môžete byť stále svieži

Ak vonku ešte prší a sneží, vďaka príjemnej atmosfére jari v interiéri, môžete byť stále svieži

Veľmi často si zariaďujeme náš interiér podľa toho, čo vidíme naokolo a vzbudzuje to v nás príjemné pocity. Nemusíte byť ale dizajnér a ani módny návrhár, aby ste si vedeli s našimi radami navodiť príjemnú a hrejivú atmosféru jari. Predsa len, sychravé počasie svoje posledné slovo ešte nepovedalo, takže je dobré sa na to všetko vopred pripraviť.

Svetlé odtiene a jasné farby

Osviežujúce pastelové odtiene sú tajomstvom, ktoré vytvárajú priestranný pocit a maximálne osvetlenie v každej jednej miestnosti, bez ohľadu na jej veľkosť. Vďaka doplnkom, ktoré budú mať takéto vlastnosti, sa vám určite podarí zariadiť interiér, v ktorom okamžite zavládne nepretržitá jar.

Na jemnom pastelovom pozadí je veľmi dôležité vedieť nastaviť aj správnu „akcentovú“ farbu a rozložiť ju v malom množstve v celom priestore, pretože v opačnom prípade bude nudný a fádny. Môžete to dosiahnuť s pomocou textílie, svetlých kobercov, obrázkov alebo extravagantne svetlého nábytku modernej obývacej steny.

Kvetinový textil

Kvety vo vázach a kvetináčoch časom vyblednú a zvädnú. Kvety na vankúšoch budú s vami aj v najchladnejšom zimnom dni. Môžete využiť online predaj obrazov, kde si kvetinových vzorov  vyberiete naozaj dosť. Môžete ich spojiť s geometrickými pásmi textilných závesov, aby ste predišli moc sladkému efektu. Kvety k jari a letu jednoducho a neodmysliteľne patria, takže by ste ich mali medzi plánovanú zmenu a osvieženie interiéru zaradiť.

Výrazné kovové akcenty

Mosadz sa používa ako jednotka, ktorá spája rôzne miestnosti – je to možné v spôsobe modernej dekorácie, ako aj pri konštrukcií zaujímavých svetiel a nábytkárstve. Lesk na takýchto povrchoch dynamicky oživuje priestor s odrazmi slnečných lúčov. Vyskúšajte to, možno aj s iným kovovým a lešteným povrchom.

Nenápadný dizajn okien

Svetlo a vzduch je v interiéri viac než žiaduce a s príchodom teplejších dní si ho môžete doň vpustiť oveľa viac. Nepotrebujete husté závesy, ktoré budú vytvárať pomyselnú izolačnú bariéru medzi oknom a vnútorným priestorom. Naopak, skúste tieto dekorácie okien čo najviac zminimalizovať a odľahčiť. S pomocou moderných roliet, to nebude žiadny problém. A nakoniec to možno aj odľahčí vaše ročné vyúčtovanie nájomného.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

povinné zmluvné poistenie, Rady, ako nájsť a vybrať správne povinné zmluvné poistenie auta

Rady, ako nájsť a vybrať správne povinné zmluvné poistenie auta

Inšpiratívnejších aktivít je viac ako hľadanie toho správneho poistenia auta. Napriek tomu sa tento druh …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *