sobota - 18. mája, 2024
dizajn, Ak vonku ešte prší a sneží, vďaka príjemnej atmosfére jari v interiéri, môžete byť stále svieži

Ak vonku ešte prší a sneží, vďaka príjemnej atmosfére jari v interiéri, môžete byť stále svieži

Veľmi často si zariaďujeme náš interiér podľa toho, čo vidíme naokolo a vzbudzuje to v nás príjemné pocity. Nemusíte byť ale dizajnér a ani módny návrhár, aby ste si vedeli s našimi radami navodiť príjemnú a hrejivú atmosféru jari. Predsa len, sychravé počasie svoje posledné slovo ešte nepovedalo, takže je dobré sa na to všetko vopred pripraviť.

Svetlé odtiene a jasné farby

Osviežujúce pastelové odtiene sú tajomstvom, ktoré vytvárajú priestranný pocit a maximálne osvetlenie v každej jednej miestnosti, bez ohľadu na jej veľkosť. Vďaka doplnkom, ktoré budú mať takéto vlastnosti, sa vám určite podarí zariadiť interiér, v ktorom okamžite zavládne nepretržitá jar.

Na jemnom pastelovom pozadí je veľmi dôležité vedieť nastaviť aj správnu „akcentovú“ farbu a rozložiť ju v malom množstve v celom priestore, pretože v opačnom prípade bude nudný a fádny. Môžete to dosiahnuť s pomocou textílie, svetlých kobercov, obrázkov alebo extravagantne svetlého nábytku modernej obývacej steny.

Kvetinový textil

Kvety vo vázach a kvetináčoch časom vyblednú a zvädnú. Kvety na vankúšoch budú s vami aj v najchladnejšom zimnom dni. Môžete využiť online predaj obrazov, kde si kvetinových vzorov  vyberiete naozaj dosť. Môžete ich spojiť s geometrickými pásmi textilných závesov, aby ste predišli moc sladkému efektu. Kvety k jari a letu jednoducho a neodmysliteľne patria, takže by ste ich mali medzi plánovanú zmenu a osvieženie interiéru zaradiť.

Výrazné kovové akcenty

Mosadz sa používa ako jednotka, ktorá spája rôzne miestnosti – je to možné v spôsobe modernej dekorácie, ako aj pri konštrukcií zaujímavých svetiel a nábytkárstve. Lesk na takýchto povrchoch dynamicky oživuje priestor s odrazmi slnečných lúčov. Vyskúšajte to, možno aj s iným kovovým a lešteným povrchom.

Nenápadný dizajn okien

Svetlo a vzduch je v interiéri viac než žiaduce a s príchodom teplejších dní si ho môžete doň vpustiť oveľa viac. Nepotrebujete husté závesy, ktoré budú vytvárať pomyselnú izolačnú bariéru medzi oknom a vnútorným priestorom. Naopak, skúste tieto dekorácie okien čo najviac zminimalizovať a odľahčiť. S pomocou moderných roliet, to nebude žiadny problém. A nakoniec to možno aj odľahčí vaše ročné vyúčtovanie nájomného.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *