nedeľa - 14. júla, 2024
, Akademická simulácia zasadnutia OSN po piatykrát v Žiline

Akademická simulácia zasadnutia OSN po piatykrát v Žiline

Konferenciu ZAMUN – akademickú simuláciu zasadnutia Organizácie Spojených národov už po piatykrát organizuje Gymnázium bilingválne Žilina, v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom, mestom Žilina, Radou mládeže Žilinského kraja a Informačným centrom OSN (UNIS). Slávnostného otvorenia konferencie sa zúčastnil aj zástupca primátora Patrik Groma.

Primátor mesta Žilina Igor Choma má záujem na tom, aby žilinská mládež sa vzdelávala aj prostredníctvom akademických simulácií rôznych zasadnutí medzinárodných organizácií. Vzniká tak priestor pre dialóg medzi mladými, ktorí aj so svojimi priateľmi z iných štátov sveta hľadajú odpovede na otázky súčasného medzinárodného diania. 146 študentov a viac ako 20 pedagógov z 12 krajín sveta sa tak zišli v apríli opäť v Žiline.

„Pre mesto Žilina je veľkou cťou, že sa tu už pravidelne stretávajú študenti a profesori z viacerých štátov sveta. Na valných zhromaždeniach a v pracovných komisiách si precvičia a vymenia vedomosti o aktuálnych otázkach svetového diania, o medzinárodných vzťahoch, diplomacii, ale najmä o agende Organizácie Spojených národov. Mnohé nové poznatky určite získajú od svojich kolegov. Je dobré, že sa mladí ľudia zaujímajú o tieto problémy. Sú totiž ešte nezaťažení problémami a skúsenosťami nás, dospelých, no hľadajú riešenia problémov súčasného sveta, čo je dobrá príprava pre samotný život. Vyskúšajú si vystupovanie a prejavy pred medzinárodným auditóriom. Nadviažu nové priateľstvá presahujúce hranice ich krajiny,“ vyhodnocuje primátor Igor Choma ZAMUN 2016, ktorý sa v Žiline koná od 21. apríla do 23. apríla.

, Akademická simulácia zasadnutia OSN po piatykrát v Žiline

Viac informácií nájdete na https://www.zamun.sk.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *