utorok - 21. mája, 2024
, Najväčšia výstava stavieb z kociek LEGO v Poľsku

Najväčšia výstava stavieb z kociek LEGO v Poľsku

10 nákladných áut s kockami a vybavením, 1300 m2 výstavnej plochy, viac ako 100 makiet prezentujúcich fantastické stavby, stavba lode Titanic a tiež zábavná zóna s kockami – Fun Park a vzdelávacie kino, to všetko už od 30. apríla v poľskom meste Bielsko-Biala. Výstavu môžete obdivovať v nákupnom centre Gemini Park do 3. júla. 

Výstava spája zábavu a vzdelávanie. Exponáty prezentujú postavy, miesta a udalosti známe z rozprávok a filmov, rovnako ako historické scény a najznámejšie stavby starobylej aj modernej architektúry. Nezabudnuteľné zážitky poskytnú modely železnice s jazdiacimi vláčikmi z kociek Lego a obrovský lunapark. Špeciálnym dodatkom sú aj autorské modely, okrem iného Bitka o Karibik a scéna s lietajúcimi ostrovmi z filmu Avatar. Špeciálnym doplnkom sú aj autorské exponáty, okrem iného model „Útok Hord“, na ktorom sa nachádza 3500 minifigúrok, komplex starovekého rímskeho fórum Forum Romanum a mozaiky známych osobností vykonané z kociek Lego, okrem iného Jim Morrison, Bob Marley, Barack Obama a Lech Wałęsa. Prezentovaná bude taktiež maketa zobrazujúca Vojnový stav. Na výstave nájdu niečo pre seba aj vyznávači moderných technológií. Pretože medzi exponátmi sa objaví séria naprogramovaných robotov, ktoré reagujú napr. na pohyb a séria LEGO Technic.

V Bielsku-Białej organizátor vytvoril miesto pre zábavu s kockami Lego pre deti všetkých vekových kategórií. Na špeciálne vyhradenej ploche sa nachádza zóna pre zábavu s kockami Duplo, stoly pre zábavu s kockami Lego, priestor pre budovanie veľkých konštrukcií z obrovských kociek, rovnako ako mnoho ďalších zaujímavostí. Okrem toho deti, ktoré si sami vybudujú vlastné vozidlá, budú môcť ich otestovať na špeciálne pripravených zjazdových tratiach a overiť si odolnosť svojich stavieb na vibračnej plošine. Nielen pre deti je určená stena na „písanie“ kockami, tzv. Brick Wall a tiež Mozaic Wall, ktorá je určená na „maľovanie“ kockami. Ďalšou atrakciou sú filmy, ktoré ukazujú svet vedy a náuky cez prizmu kociek Lego, ktoré možete vidieť v našom vzdelávacom kine.

Pozývame Vás každý deň od 9.00-21.00 hod. a v nedele a cez sviatky od 10.00-20.00 hod. Vstupenky si možete zakúpiť pri pokladni na výstave. Podrobné informácie nájdete na www.vystavakociek.eu

Autor:  Rafał Szymański/Wystawa Klocków Sp. z o.o.
Foto: Wystawa Klocków Sp. z o.o.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *