sobota - 18. mája, 2024
bezpečný domov, Ako docieliť, aby bol domov pre vás bezpečný aj zdravý?
Ilustračné foto: Shutterstock

Ako docieliť, aby bol domov pre vás bezpečný aj zdravý?

Starostlivosť o váš domov a jeho bezpečnosť je jednou z podmienok pre vaše zdravie. Vytvoriť však domov, ktorý vám nebude škodiť, nie je jednoduché. Tu je preto niekoľko rád, ktorými by ste sa mohli riadiť.

Vyberte si udržateľné materiály

Zbavte sa syntetických tapiet v prospech papiera alebo bežných farieb na báze vody a namiesto závesného sa rozhodnite pre sadrový strop. Tiež sa odporúča, aby ste si namiesto laminátu vybrali parketovú dosku alebo parkety z prírodného dreva – záleží tiež na rozpočte pridelenom na nákup dokončovacích materiálov.

Ešte pred výberom vhodných doplnkov, nezabudnite myslieť na svoje zdravie už pri samotnej stavbe. Moderné montované domy sú skvelým príkladom, ako žiť jednoducho, bez záťaže na naše zdravie, peňaženku a životné prostredie.

Dbajte na vetranie

Zas a opäť je tu čerstvý vzduch a jeho dôležitosť pre naše zdravie. V interiéroch trávime v dnešnej náročnej dobe veľmi veľa času, vzduch v uzavretých priestoroch však po čase stagnuje a znižuje sa jeho kvalita.

Pravidelná a správna ventilácia je preto predpokladom „zdravého“ domova. Je dobré, ak je vytvorená v spojení s klimatizačným systémom: potom je možné v byte udržiavať teplotu, vlhkosť a čerstvosť vzduchu bez najmenších problémov. Aj napriek stopercentnému nastaveniu vetrania nezabudnite občas vybehnúť von a využiť na pohodlie pod holým nebom štýlový záhradný nábytok.

Investujte do kvalitných bezpečnostných protipožiarnych dvier

Vchodové dvere sú bránou do nášho domu alebo bytu. Je to hranica, cez ktorú môžu prekročiť len tí najbližší. Všetko ostatné by malo ostať za nimi. V prípade požiaru a iného rizika ohrozenia zdravia a majetku to platí dvojnásobne. Docielite to však iba v takom prípade, ak si vyberiete kvalitné protipožiarne dvere. Potom sa budete cítiť istejšie, lepšie a zdravšie.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …