nedeľa - 24. septembra, 2023
interiér, Veci, ktoré vás vo vašom interiéri oberajú o pohodlie a mali by ste sa ich čím skôr zbaviť
Ilustračné foto: Shutterstock

Veci, ktoré vás vo vašom interiéri oberajú o pohodlie a mali by ste sa ich čím skôr zbaviť

Čo je to pohodlie? V prvom rade priestorový komfort, harmónia a funkčnosť doplnkov v interiéri. Občas sa ale ponukou obchodov a nesprávnym výberom postaráme o pravý opak. Výsledkom je chaos a dezorganizácia, vplyvom ktorých sa nedokážeme naplno sústrediť na všetko dôležité  a užívať si pohodlia.

Čas beží a život je krátky, preto by ste si ho mali užívať čo najviac a s našimi radami sa vám to určite podarí. Stačí odstrániť alebo vymeniť zopár doplnkov a budete sa cítiť v novej pánskej mikine ešte lepšie.

Príliš veľa zrkadiel

Každý vie, že množstvo zrkadiel vám umožňuje vizuálne rozšíriť priestor a zväčšiť plochu malého bytu. Zároveň však príliš veľa zrkadlových plôch pripraví váš domov o pohodlie. Len ťažko sa môžete cítiť príjemne a všade vidieť svoj odraz. Rovnako sa budú cítiť aj vaši hostia. Zrkadlá sa navyše dosť rýchlo znečistia – stačí jediný dotyk, aby ste na povrchu zrkadla nechali stopu viditeľnú už z diaľky. A byt pokrytý špinavými zrkadlami nemôže byť z definície útulný. Preto pozor na ich veľkosť a množstvo.

Nesprávne svetlo

Aby váš dom nebol tmavý, napríklad ako v jaskyni, alebo naopak, svetlý, ako na operačnej sále, zabezpečte, aby bolo k dispozícii niekoľko svetelných zdrojov: nielen luster na strope, ale aj podlahová lampa v blízkosti pohovky, osvetlenie v kuchyni a lampa nad posteľou môžu pomôcť. Alebo vymeňte spínače za otočné ovládače – potom si môžete jas svetla v závislosti od dennej doby a nálady nastaviť kedykoľvek sami.

Nezabudnite ani na príjemné látkové rolety, ktoré sa zasa postarajú o dostatočné množstvo prirodzeného denného svetla, ktoré je dôležité nielen pre naše pohodlie, ale aj zdravie.

Zlý vzduch

Prvá vec, ktorá pozdraví vašich hostí na prahu domu alebo bytu, je vôňa. A ako ste si mohli všimnúť, každý dom má svoju vlastnú, špeciálnu. Niekde to vonia ako pečivo, niekde knihy, inde – kvety.

No, ak má váš byt nepríjemný zápach, pokúste sa to napraviť. Ako? Najskôr si častejšie vyčistite vetracie mriežky, potrubia v kúpeľni a koberce. Po druhé, nezabudnite si pravidelne prať záclony a prikrývky. Po tretie, zásobte sa aromatickou lampou, vonnými sviečkami alebo po celom dome jednoducho umiestnite vázy s vetvičkami levandule alebo kávových zŕn. Len ich nezabudnite občas vymeniť!

Pokazené spotrebiče

Základ interiérového pohodlia netvorí len nábytok, osvetlenie a vzduch, ale aj spotrebiče. Dnes sú mnohé z nich profesionálnymi automatickými robotmi, ktoré sa o náš komfort starajú do posledného detailu. Ich výkon však nie je neobmedzený a časom sa opotrebujú. Pokazený spotrebič však nemusíte meniť za ten z obchodu a produkovať tak odpad. Stačí si kúpiť nové Beko náhradné diely a pohodlie sa k vám vráti. Tak na to myslite a interiér si na základe týchto odporúčaním zariaďte.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

kancelarske potreby, Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Načerpať energiu je dôležité pre všetky činnosti nášho každodenného života. Či už ste vystresovaní z …