sobota - 18. mája, 2024
, Ako si originálnym interiérovým zariadením spríjemniť príchod sychravej jesene?
foto: Nopphadon Jantranapaporn/Shutterstock.com

Ako si originálnym interiérovým zariadením spríjemniť príchod sychravej jesene?

Prvé chladné a daždivé dni nás presvedčili o tom, že leto sa s nami už nadobro rozlúčilo a štafetu prevzala na niekoľko týždňov pani jeseň prevzala. Napriek tomu, že ide o obdobie so znižujúcim sa počtom slnečných dní a minimom svetla, obdobie sprevádzané nižšími teplotami a vetrom, je možné si aj toto ročné obdobie spríjemniť.

Prezradíme vám, ktoré interiérové dekorácie vám s tým pomôžu.

Oceňte dekoračné látky v metráži

Textil je jednou z prvých vecí, na ktorú by ste s príchodom zimy nemali zabudnúť. Okrem pohodlného a jednoduchého dekorovania vyniká aj svojimi tepelnoizolačnými vlastnosťami. Stačí si na nové obliečky či závesy vybrať správne dekoračné látky v metráži.

Vhodne zvolený textil je schopný radikálne zmeniť „náladu“ miestnosti a pomôže vám vytvoriť v dome pohodlie bez najmenších problémov a zbytočne veľkých nákladov.

Vyskúšajte silu teplých farieb

Použitie teplých farieb robí interiér pohostinným a príjemným tiež. Tak sa o tom presvedčte. Hnedá, červená, oranžová alebo smotanová, to sú farby, ktoré vytvoria príjemnú a oduševnenú atmosféru. Môžete samozrejme použiť aj iné tóny, ale iba v ich neutrálnej alebo teplej interpretácii. Samozrejme, nemusíte kvôli tomu maľovať celú stenu, stačí vám pár doplnkov v spomínanom odtieni.

Používajte prírodné materiály

Štruktúra a farba dreva veľmi pozitívne vplýva na náladu a celkovú atmosféru miestností. Preto, ak v interiéri použijete dostatok dreva, priestor vás „upokojí“ a zahreje. Alebo na dekoráciu použite farby dreva. Zlaďte drevený nábytok a dekor s tým, čo máte. Podlaha a strop zdobené drevom vás určite rozveselia. A spolu s originálnym kovaním na nábytok tomu dodáte aj správny šmrnc a funkčnosť.

Kúpte si kvety

Kvetiny sa považujú nielen za dekoráciu domu, ale aj za „nositeľov“ pohodlia. Vytvorte si preto vo svojich izbách skutočný „kvetinový raj“. Ak sa náhodou bojíte, že vám nevydržia, dobrou alternatívou sú kvetinové obrazy. A aby vám teplo z radiátorov neutekalo ani von, kúpte si kvalitné interiérové dvere s pevným tesnením.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …