štvrtok - 25. júla, 2024
, Ako tri REBEKY z REBECY boli darovať krv

Ako tri REBEKY z REBECY boli darovať krv

V rámci Svetového dňa prvej pomoci organizoval Červený kríž v Turci rôzne podujatia. Počas ich priebehu sa účastníci mohli aj zapojiť a darovaním krvi prispieť k dobrej veci. A tak sme sa aj my – tri REBEKY z REBECY rozhodli pomôcť.

Miška a dve Janky zavítali teda medzi pracovníkov mobilnej jednotky Národnej transfúznej služby (NTS). Vo foajé štúdia martinského divadla netrpezlivo čakali na výsledky odberových vzoriek. Všetky sme dopadli dobre a tak sme sa s chuťou a úsmevom mohli „uvelebiť“ na ležadlách a „nechať si pustiť žilou“. Odbery boli krátke, my, samozrejme, vysmiate a pracovníci NTS-ky veľmi milí a prívetiví. Ani sme sa nenazdali a bolo všetkom. Až nám prišlo ľúto, že už musíme odísť. Chvíľku sme sa ešte obzerali, zdržovali odchod, fotili sa, maškrtili „vyfasované“ keksíky a nakoniec sme sa teda vybrali naspať do našej REBECY.

, Ako tri REBEKY z REBECY boli darovať krv

Ten dobrý pocit, že ste niekomu pomohli, stojí za malé pichnutie

Ja mám dôvod darovania krvi jasný – keksík. 🙂 A ako sa hovorí, keď môžem, pomôžem. (Pokiaľ teda nejde o peniaze a ťažkú fyzickú námahu 😀 A možno by ste ma nahovorili aj na to.)  Kolegyňa Miška celú akciu zhodnotila aj za nás: „Všetci sme chceli pomôcť tým, ktorí ju (krv) potrebujú. Samotný odber bol veľmi rýchly a takmer nebolel. Všetkým, ktorí majú obavy resp. strach z odberu odkazujem, nech sa osmelia. Ten dobrý pocit, že ste niekomu pomohli stojí za malé pichnutie.“

, Ako tri REBEKY z REBECY boli darovať krv
Mali ísť aj chlapci, ale…

…ale akosi mali na poslednú chvíľu veeeľmi veľa roboty. Samozrejme, ich pracovné nasadenie je úctyhodné a veľmi inšpiratívne. Aby sme si však overili ich tvrdenia, vymysleli sme na nich pascu. Po návrate z odberu sme sa tvárili, že sme mobilnú jednotku požiadali, aby prišla aj do nášho rádia. Chlapci by nestratili toľko času a aj tak by mohli pomôcť. Možnosť vidieť ich tváre po oznámení tejto informácie bola naozaj na nezaplatenie. A asi aj na fotku. 😀  Na ich šťastie (a našu smolu), nenapadlo nám ju vyhotoviť. Veríme však, že pri ďalšej možnosti odberu sa zapoja už aj REBEKÁČI nielen REBEKY a spoločne tak svojou kvapkou krvi pomôžeme všetkým tým, ktorí to potrebujú.

A ktovie, možno aj všetkým príjemcom našej krvi začne v žilách prúdiť Rádio REBECA. Presne ako nám!

, Ako tri REBEKY z REBECY boli darovať krv

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Rock Beat

Rock Beat

Relácia Rock Beat s Mariannou White vám prináša to najnovšie i najlepšie zo súčasnej alternatívnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *