štvrtok - 23. mája, 2024
, Ako vybrať správny zásnubný prsteň pre vašu milovanú?

Ako vybrať správny zásnubný prsteň pre vašu milovanú?

Ak chcete lásku svojho života očariť skutočne výnimočným šperkom a presvedčiť ju, aby povedala áno, máte dve možnosti. Jedna je vziať ju do zlatníctva a nechať ju vybrať si. To je však možnosť, ktorá je síce veľmi praktická, ale pre množstvo žien nie je ani náhodou romantická. Alebo môžete prsteň kúpiť po spoločnom výbere s jej najlepšou kamarátkou a prekvapiť ju pokľaknutím na ultraromantickom mieste.

Výber správneho kovu, z ktorého bude zásnubný prsteň vyhotovený je rovnako dôležitý ako správny výber briliantu či iného kameňa, ktorý bude prsteň obsahovať. Ak sa však v kovoch vhodných na šperky až tak nevyznáte, prijmite naše rady. Prejdite krok za krokom nášho sprievodcu, ktorý vám napovie, čo všetko treba pri výbere zvážiť, aby bol nový snubný prsteň podľa tajných predstáv vašej nastávajúcej.

Aký štýl je JEJ ŠTÝL?

V prvom rade sa zamerajte na štýl šperkov, ktoré vaša budúca snúbenica nosí. Ako druhý krok je potrebné vybrať z akého kovu bude snubný prsteň vyhotovený. Pri rozhodovaní nesmiete zabudnúť zvážiť i fakt, že z materiálu z akého bude vyrobený zásnubný prsteň, z takého budete mať s veľkou pravdepodobnosťou aj krásne svadobné obrúčky. Musí sa teda rovnako páčiť i vám.

1. Chladné a moderné odtiene

Ak vašu nastávajúcu priťahujú chladnejšie odtiene a typy šperkov, biele zlato bude pre

vás tou správnou voľbou.

Biele zlato pôsobí modernejším dojmom vďaka vysokému lesku a žiarivosti. Chladný odtieň bieleho zlata vzniká kombináciou číreho zlata s meďou, zinkom a niklom alebo paládiom. Vďaka ródiu, ktoré sa nachádza na povrchu bieleho zlata sa šperk leskne až odráža svetlo, čo je jeho veľkou dominantou.

2.Teplé klasické odtiene

Ak naopak inklinuje vaša priateľka ku teplejším odtieňom šperkov, tak by medzi váš výber rozhodne malo patriť červené či žlté zlato.

Žlté zlato predstavuje určitú tradíciu. Svoju teplú patinu dosahuje vďaka prímesi medi a striebra. Ak má vaša nastávajúca rada klasiku, siahnite po žltom zlate, opäť totiž prichádza do módy.

Červené zlato je svojím vzhľadom unikátne a už na prvý pohľad pôsobí veľmi romanticky. Svoj očarujúci teplý odtieň získava kombináciou žltého zlata so zliatinou medi, pričom je rovnako hodnotné ako žlté či biele zlato.

I pri teplejších odtieňoch ako je žlté zlato, môžete uložiť diamant do hlavice z bieleho zlata. Hlavica, ktorá drží diamant na mieste vyrobená z bieleho zlata podtrhne žiarivý efekt kameňa, takže sa tejto kombinácie rozhodne nemusíte báť.

3. Chladné i teplé odtiene pre každú ženu

Ak sa skutočne nebudete vedieť rozhodnúť, skombinovaním bieleho a žltého zlata, prípadne doplnením aplikácií z červeného zlata, nemôžete nič pokaziť. Prsteň sa tak bude hodiť do každej šperkovnice a doplní kombináciu všetkých druhov šperkov.

Keď už budete mať rozhodnuté, aký kov na snubný prsteň zvolíte, zostáva len vybrať akým kameňom šperk doplníte, aby spĺňal štandardy správneho snubného prsteňa.

Briliant alebo Swarovski?

Najobľúbenejšími druhmi kameňov, ktoré zdobia snubné prstene sú práve brilianty alebo Swarovski zirkóny. Je potrebné uznať, že obe možnosti sú skvelé a šperky rovnako krásne.

Brilianty rovnako ako Swarovského zirkóny rozžiaria každý šperk. Zirkóny Swarovski dokážu svojím leskom a eleganciou konkurovať aj skutočným diamantom a brilianty rovnako rozžiaria a ozvláštnia každý šperk.

Rozdiel medzi týmito možnosťami spoznáte jedine v cene  a trvácnosti kameňa. Briliant je predsa len briliant, ale Swarovski je tiež Swarovski.

Jedinečnosť okamihu a správne naladenie dokážu divy, rovnako tak krásny prsteň dokáže ukázať vašu pravú lásku. Už len, aby ste si vybrali, ktorý bude pre vás ten pravý?!

Zdroj obrázka: Marben/Shutterstock.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …