nedeľa - 29. januára, 2023
, Ako vyzerá Človečina v Turci cez hľadáčik? Pozývame na fotovýstavu

Ako vyzerá Človečina v Turci cez hľadáčik? Pozývame na fotovýstavu

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a Fotoklub TuFoTím pripravili pre priaznivcov fotografie, ako aj širokú verejnosť výstavu fotografií s názvom „Človečina v Turci“.

Vernisáž výstavy sa uskutočnila 22. novembra 2018 o 17.00 h v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine. Autori vystavených diel sú členovia mladého fotoklubu TuFoTím. Jej názov „Človečina v Turci“ vyjadruje lokalitu, v ktorej boli zábery získané, ale aj to, že všetky fotografie v sebe nesú pôsobenie človeka.

Výstava bola zložená z troch kolekcií. Prvá kolekcia zaznamenáva udalosti z uplynulého roka 2018. Druhú tvoria fotografie, kde divák ľahko rozpozná čosi typické pre náš región, a pritom sa dej na fotografii mohol odohrať kedykoľvek. Tretia kolekcia je výsledkom fotografickej hry, kedy členovia klubu počas jedného dňa fotografovali každú hodinu niečo vo svojom okolí.

Verejnosti je výstava sprístupnená od 23. novembra do 3. decembra 2018 v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.

, Ako vyzerá Človečina v Turci cez hľadáčik? Pozývame na fotovýstavu

Zdroj: Radoslav Pančík, TKS v Martine

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Jimmy Pé, Barmuseum: Jimmy Pé

Barmuseum: Jimmy Pé

Martinské Barmuseum pozýva na koncert Jimmyho Pé, ktorého meno nie je pre žiadneho fanúšika elektronickej …