nedeľa - 14. júla, 2024
, Ako vyzerať dobre aj po pôrode?

Ako vyzerať dobre aj po pôrode?

Materstvo je pre každú jednu ženu významnou udalosťou, ktorá v jej živote zanechá veľkú  stopu. Samozrejme, že reč je v tomto prípade o deťoch, ktoré sú pre ne najväčšou odmenou. Priviesť na svet človeka však nie je vždy len tak jednoduché, o čom asi všetky mamičky veľmi dobre vedia.

Pokiaľ sme hovorili o významnej stope, tá sa môže objaviť aj na ich tele. Nie je to však nič trvalé a za celú námahu to predsa len stálo. Pokiaľ by ste si chceli dopriať pocit dokonalého tela, ktorým ste disponovali pred samotným pôrodom, mali by ste si prečítať nasledujúci článok.

Nepôjde to hneď

Zabudnite na rýchle diéty, pretože po pôrode si predsa ešte musíte splniť svoju prvú vyživovaciu povinnosť voči svojmu dieťatku. Diéta by mohla tvorbu materského mlieka a všetkých živín v ňom dosť výrazne ovplyvniť. Preto si doprajte na chvíľu čas a nesnažte sa automaticky a hneď chudnúť. V začiatkoch vám možno najlepšie pomôžu 3D pančuchy, ktoré vaše nohy zoštíhlia a zamaskujú prípadné nedostatky.

Poškodené rodidlá

Je možné, že po vaginálnom pôrode budete na rodidlách cítiť opuch a citlivosť na dotyk. Aby sa im predišlo, odporúča sa mamičkám pri samotnom pôrode myslieť na pôrodnícky gél. Ten sa postará o zjednodušenie celého procesu príchodu dieťaťa na svet. Ak ste predsa len mali nejaké pôrodné poranenia, potom môžete v týchto miestach cítiť tiež svrbenie, ťahanie či miernu bolestivosť. Hojenie v týchto partiách trvá v priemere asi jeden týždeň, takže sa neľakajte, ak to nepôjde hneď.

Užívajte si materstvo pokiaľ je to možné

Ani vaše brucho nemusí byť automaticky ploché, pretože aj maternica sa potrebuje dať do svojho pôvodného stavu. Nakoniec má každá jedna matka obdobie, počas ktorého sa predpokladá zotavenie po pôrode. Je to takzvané šestonedelie, obdobie mesiaca a dvoch týždňov, ktoré by ste si mali nechať na vlastnú regeneráciu. Zatiaľ si môžete užívať krásu a lesk náušníc, ktorými vás manžel obdaril za to, že ste mu na svet priviedli milovaného potomka.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *