streda - 24. apríla, 2024
, Ako znie celá titulná pieseň seriálu Oteckovia? HEX ponúka aj videoklip

Ako znie celá titulná pieseň seriálu Oteckovia? HEX ponúka aj videoklip

Skupina HEX si pre fanúšikov pripravila chuťovku! Vytvorila titulnú skladbu k úspešnému seriálu TV Markíza Oteckovia. Skladba s rovnakým názvom je dielom autorskej dvojice Peter Dudák a Martin Žúži.

V klipe si zahrali aj seriáloví „oteckovia“

K novému songu nakrútili klip priamo v televíznych štúdiách a okrem Ďuďa, Yxa, Fefeho a Tybykeho v ňom účinkujú herci a deti zo seriálu. Pozrite si veselý videoklip s Filipom Tůmom, Braňom Deákom, Vladom Kobielskym, Marekom Fašiangom a ich seriálovými detičkami. Tůma a Fašiang za bubnami, Deák za mikrofónom,Kobielsky s bábätkom v náručí  a HEXáci s vysávačmi a v bielych plášťoch! Tak vyzerá špeciálna spolupráca skupiny HEX a komerčnej televízie k titulnej piesni k seriálu Oteckovia.

„Na novom albume TEBE máme pieseň „Dievčatá“, ktorá album otvára. A keď nás Markíza oslovila, či nechceme spraviť pieseň k seriálu Oteckovia, hneď mi napadlo, že by sa hodila skladba „Dievčatá“ s tou odľahčenou náladou, ktorú v sebe má. Textár Fefe napísal úplne nový text s názvom „Oteckovia“,“ vysvetľuje spevák a autor hudby Peter „Ďuďo“ Dudák.

„Musím priznať, celkom som sa natrápil, ale so scenáristkou Katkou Mikulíkovou sme sa nakoniec pochopili. Problém bol napríklad v tom, že seriálová znelka nepoužíva pôvodnú tému refrénu, ale C časť pesničky. Táto časť pôvodne nebola obsahovo najdôležitejšia, v znelke to však bolo naopak. Bol to teda trochu oriešok dokončiť kompletný text tak, aby bol aj v celej verzii významovo zrozumiteľný. Hádam sa to podarilo…“ konštatuje textár a gitarista Martin „Fefe“ Žúži.

Klip sa nakrúcal priamo v štúdiách seriálu Oteckovia. Réžiu si zobral na starosť Braňo Špaček, ktorý má na konte aj réžiu klipu „Nezaspím“. „Sme veľmi radi, že seriál Oteckovia s našou titulnou pesničkou má úspech a bolo to cítiť aj pri nakrúcaní. Nič nebolo problémom, chalani herci, ako aj deti zo seriálu sa neustále zabávali, doberali si jeden druhého. Proste úplná pohoda, ktorá sa preniesla aj do klipu. Seriál sami pozeráme, preto bola pre nás zábava ocitnúť sa v štúdiách, kde sa točí. Užívali sme si to,“ opisuje vznik klipu basgitarista Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Zaskočila ho rozloha štúdií

V klipe Oteckovia si okrem členov kapely zahrali herci Filip Tůma, Braňo Deák, Vlado Kobielsky, Marek Fašiang a ich seriálové detičky. Pes je Yxov a volá sa Eddie, po Eddiem Vedderovi zo skupiny Pearl Jam.

„Bol som celkom zaskočený rozlohou štúdií, v ktorých sa seriál točí. A musím povedať, veľmi milo ma prekvapili deti. Od najmenších boli všetky neuveriteľne talentované a ich výkony absolútne profesionálne. Obdivoval som trpezlivosť, s ktorou k práci pristupovali,“ hovorí o nakrúcaní klipu Martin „Fefe“ Žúži.

, Ako znie celá titulná pieseň seriálu Oteckovia? HEX ponúka aj videoklip

 Všetci štyria HEXáci majú s rodičovstvom vlastné skúsenosti. Práve preto, že sú otcovia, im bolo prirodzené urobiť skladbu „Oteckovia“. Peter „Ďuďo“ Dudák, Martin „Fefe“ Žúži, Tomáš „Yxo“ Dohňanský a Tibor „Tybyke“ Szabados zahrajú skladbu Oteckovia aj na aprílovom turné. „Na turné sa tešíme, keďže skupina HEX často na turné nevyráža. Ešte ale musíme nacvičiť nové skladby, ktoré budú mať svoju koncertnú premiéru. A možno využijeme to, že pesnička „Oteckovia“/“Dievčatá“ má dva texty a odohráme obe verzie,“ uzatvára s úsmevom bubeníkTibor „Tybyke“ Szabados.

Nenechajte si ujsť HEX feat. Silné reči TOUR:

HEX feat. Silné reči TOUR 2018

5.4. Prešov – PKO

6.4. Košice – Spoločenský Pavilón

7.4. Poprad – Aqua City

11.4. Nitra – Nájomná Jednotka 210

12.4. Trenčín – Piano Club

13.4. Žilina – Dom Odborov

17.4. Levice – Športová Hala

19.4. Bratislava – MMC

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová, Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Po skladbe Prichádza pokoj, predstavuje speváčka Sima Magušinová ďalšiu novinku z pripravovaného albumu. Spolu so Zuzkou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *