nedeľa - 19. mája, 2024
, AKTUÁLNE: V Žiline sa vykoľajil osobný vlak, vlaky budú meškať!

AKTUÁLNE: V Žiline sa vykoľajil osobný vlak, vlaky budú meškať!

Železnice Slovenskej republiky upozorňujú cestujúcich, že kvôli vykoľajeniu osobného vlaku v železničnej stanici Žilina, budú mať všetky vlaky, prechádzajúce cez Žilinu meškanie.

Osobný vlak Železničnej spoločnosti Slovensko a.s. sa vykoľajil dnes (t.j. 26. novembra 2016) o 13.50 hod keď smeroval zo Žiliny do Čadce. Pri odchode zo ŽST Žilina došlo na výhybke č. 109 k vykoľajeniu rušňa aj všetkých štyroch vozňov vlakovej súpravy. Pri nehode sa našťastie nikto nezranil, všetci cestujúci sa dostali bezpečne z vlaku a vrátili sa späť do železničnej stanice.

ŽSR okamžite nasadili všetky sily a prostriedky na odstránenie následkov vykoľajenia. Na miesto bol privolaný špeciálny nehodový žeriav. Po zdokumentovaní nehody bude potrebné vykoľajené vozne a rušeň nakoľajiť, odtiahnuť do stanice, zistiť rozsah poškodenia železničnej infraštruktúry a následne opraviť poškodené časti.

Prejazd vlakov cez železničnú stanicu Žilina je možný, avšak bolo potrebné úplne preorganizovať dopravu v ŽST Žilina, v dôsledku čoho musia cestujúci počítať s meškaním.

Príčiny vykoľajenia sú predmetom vyšetrovania, škody budú vyčíslené dodatočne.

Železnice Slovenskej republiky sa ospravedlňujú cestujúcim za spôsobené komplikácie a robia všetko pre odstránenie vykoľajeného vlaku a opravu železničnej infraštruktúry.

Zdroj a foto: ŽSR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *