streda - 22. marca, 2023
, V Turčianskych Kľačanoch už advent privítali

V Turčianskych Kľačanoch už advent privítali

V nedeľu 27. novembra sa v Turčianskych Kľačanoch vítal advent tradičnými vianočnými trhmi.

Obec Turčianske Kľačany si na prvú adventnú nedeľu pripravila už tradičné vianočné trhy, ktoré sa tešia každým rokom vyššej a vyššej účasti. Predajcovia neprišli len z Turca, ale i z Oravy, Liptova či Kysúc, pričom ich nahlasovanie predaja na trhoch začalo už v septembri. Ľudoví umelci návštevníkom ponúkali ručne vyrábané výrobky, napríklad z cesta, dreva či drôtu, našlo sa aj množstvo zaujímavých a nápaditých vianočných ozdôb.

Na každom výrobku bolo vidieť množstvo pracne odvedenej roboty pretkávanej radosťou. Ďalšie stánky ponúkali čerstvé medovníky, oblátky, trdelníky, med či medovinu, ale aj kvalitné a oceňované vína. Okrem tradičného vianočného punču nemohlo chýbať ani potešenie pre gurmánov, ktorí si mohli pochutnať na zabíjačkových špecialitách, ako sú klobásy či oškvarky, v ponuke bola aj kapustnica, guľáš, pečené kačky i husi s lokšami. Starosta obce Miroslav Lamoš predstavil trhy takto.

Vianočné trhy zhodnotila aj návštevníčka i predávajúca.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Robo Opatovsky, Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Spevák a skladateľ Robo Opatovský zverejnil videoklip k svojej novej skladbe Láska. Tú nahral spolu s Romanom Mečiarom, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *