nedeľa - 16. júna, 2024
, Aneta Langerová vydáva nové CD a zahrá si aj vo filme

Aneta Langerová vydáva nové CD a zahrá si aj vo filme

Aneta Langerová 22. septembra vydáva nové DVD a CD „Na vlně radosti“ so živým záznamom koncertu v pražskom Fóre Karlín, ktorým speváčka koncom roka 2016 oslávila dva roky „Na Radosti.“ Okrem toho sa na jeseň prvýkrát predstaví ako filmová herečka. V snímke režisérky Marty Novákovej „8 hláv šialenstva“ stvárňuje svojráznu ruskú poetku Annu Barkovovú.

DVD a CD „Na vlne radosti“ zachytáva nielen decembrový koncert, ale aj atmosféru celého turné, počas ktorého Aneta s kapelou a sláčikovým triom navštívila desiatky českých a slovenských miest.

„Strávili sme dva roky cestovaním z mesta do mesta a rozprávali príbehy inšpirované zapadnutým kúzelným miestom na Šumave. Na Radosti sa pre nás stalo akýmsi pomyselným priestorom, v ktorom sa schádzame, do ktorého každý niečo prináša a spoločne vytvárame nejakú energiu. Súčasťou tohto priestoru sú aj diváci, vďaka ktorým sa každý koncert stáva jedinečným,“ hovorí Aneta.

, Aneta Langerová vydáva nové CD a zahrá si aj vo filme

Približne dvojhodinový záznam obsahuje ako piesne z posledného albumu Na Radosti, tak aj staršie skladby a najnovšiu pieseň Hvězda. Živou interpretáciou získali skladby novú energickú podobu.

„Na pódiu sa stretáva moja kapela s úžasným sláčikovým triom a dychovým kvartetom, ktoré hrajú hneď v niekoľkých piesňach a dodáva im tak nový rozmer. Hudobné aranžmá pre ne opäť pripravil Jakub Zitko. Prizvali sme bubeníka Adama Kollera, ktorý tvorí s mojim súčasným bubeníkom Martinom Kopřivom a basgitaristom Jakubom Vejnarom skvelú rytmickú sekciu. Počas nášho dvojročného turné sme sa na pódiu zžili a veľa sme toho spolu prežili. Chcela som toto krásne obdobie zaznamenať hudobne aj vizuálne. Vďaka DVD a CD naň budeme môcť spomínať a pripomínať si jedno z najdôležitejších období našej spolupráce,“ dodala speváčka.

Krátku videoukážku z pripravovaného DVD a CD na Vlně radosti si pozriete tu:

 

Zdroj: Supraphon

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *