piatok - 1. decembra, 2023
, Aneta Langerová vydáva nové CD a zahrá si aj vo filme

Aneta Langerová vydáva nové CD a zahrá si aj vo filme

Aneta Langerová 22. septembra vydáva nové DVD a CD „Na vlně radosti“ so živým záznamom koncertu v pražskom Fóre Karlín, ktorým speváčka koncom roka 2016 oslávila dva roky „Na Radosti.“ Okrem toho sa na jeseň prvýkrát predstaví ako filmová herečka. V snímke režisérky Marty Novákovej „8 hláv šialenstva“ stvárňuje svojráznu ruskú poetku Annu Barkovovú.

DVD a CD „Na vlne radosti“ zachytáva nielen decembrový koncert, ale aj atmosféru celého turné, počas ktorého Aneta s kapelou a sláčikovým triom navštívila desiatky českých a slovenských miest.

„Strávili sme dva roky cestovaním z mesta do mesta a rozprávali príbehy inšpirované zapadnutým kúzelným miestom na Šumave. Na Radosti sa pre nás stalo akýmsi pomyselným priestorom, v ktorom sa schádzame, do ktorého každý niečo prináša a spoločne vytvárame nejakú energiu. Súčasťou tohto priestoru sú aj diváci, vďaka ktorým sa každý koncert stáva jedinečným,“ hovorí Aneta.

, Aneta Langerová vydáva nové CD a zahrá si aj vo filme

Približne dvojhodinový záznam obsahuje ako piesne z posledného albumu Na Radosti, tak aj staršie skladby a najnovšiu pieseň Hvězda. Živou interpretáciou získali skladby novú energickú podobu.

„Na pódiu sa stretáva moja kapela s úžasným sláčikovým triom a dychovým kvartetom, ktoré hrajú hneď v niekoľkých piesňach a dodáva im tak nový rozmer. Hudobné aranžmá pre ne opäť pripravil Jakub Zitko. Prizvali sme bubeníka Adama Kollera, ktorý tvorí s mojim súčasným bubeníkom Martinom Kopřivom a basgitaristom Jakubom Vejnarom skvelú rytmickú sekciu. Počas nášho dvojročného turné sme sa na pódiu zžili a veľa sme toho spolu prežili. Chcela som toto krásne obdobie zaznamenať hudobne aj vizuálne. Vďaka DVD a CD naň budeme môcť spomínať a pripomínať si jedno z najdôležitejších období našej spolupráce,“ dodala speváčka.

Krátku videoukážku z pripravovaného DVD a CD na Vlně radosti si pozriete tu:

 

Zdroj: Supraphon

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

PETRA, PETRA spieva o nešťastnej láske

PETRA spieva o nešťastnej láske

Mladá, krásna a rocková, to je Petra Zubčáková alias PETRA vo svojom novom singli.  …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *