nedeľa - 21. júla, 2024
, Arzén a Čechomorzajtra štartujú turné, Žilina hlási vypredané!

Arzén a Čechomorzajtra štartujú turné, Žilina hlási vypredané!

Fanúšikovia sa konečne dočkali! Už v piatok 1. marca štartuje spoločné turné skupín Arzén a Čechomor. Obe kapely to odpália 1. marca v bratislavskej Hant Aréne. Potom ich čakajú koncerty v Ružomberku, Žiline, Trenčíne a v Nových Zámkoch. Skupina Arzén si na turné so sebou berie nové CD, špeciálnu reedíciu ostatného albumu „Teraz nám vyhráva“, na ktorej je spoločný duet Čechomoru a Arzénu s názvom „Dievčatko“.Stretneme sa na turné, Žilina už hlási vypredané!

Prípravy na spoločné turné skupínČechomor a Arzén finišujú. Prvým koncertom jedinečnej šnúry bude piatkový nášup v bratislavskej Hant Aréne.Skupina Arzén vydala pri príležitosti turné špeciálnu reedíciu albumu „Teraz nám vyhráva“.

„CD pod názvom „Teraz nám vyhráva“ vyšlo v decembri roku 2017 po šiestich rokoch od predchádzajúceho albumu zhudobnených básní „Odpovede“. „Teraz nám vyhráva“ je výstižným názvom, pretože vystihuje nielen postoj samotných členov skupiny Arzén k životu a hudbe, ale je to aj text jednej s piesní na albume „Veru sme my chlapci“. Obsahuje 10 piesní, ktoré sa vraciame k rockovému štýlu ovplyvneného terchovským folklórom. Všetky piesne sú autorské doplnené textami s ľudovou tematikou, tak isto autorské alebo ľudové,“ prezradil Jao Gažo, líder skupiny Arzén.

Na albume sa autorsky hudobne podieľali traja členovia kapely. Pavol Cabadaj zložil päť skladieb, Jaro Gažotri a Igor Klein dve piesne.

„Albumu je aj z tohto dôvodu hudobne farebný a rôznorodý. Skladby ospevujú krásu žien, hrdinu Jánošíka, krásy Slovenska ale aj neduhy v podobe pijanskej piesne. Nahrávali sme po prvýkrát vo viacerých štúdiách, pričom konečnú hudobnú podobu albumu dodal Brunno Oravec, ktorý mal na starosti mixáž a mastering. Album je už vypredaný a z toho dôvodu vychádza špeciálna reedícia k aktuálnemu turné s kapelou Čechomor. Bombónikom reedície je spoločný duet Čechomoru a Arzénu s názvom „Dievčatko“. Pieseň vychádza ako singel aj s videoklipom od mladej autorky CocoLoreth,“ teší sa Jaro Gažo.

Spoločné turné oboch kapiel bude oslavou výročí. Čechomor sú na scéne 30 rokov a slovenská kapela Arzén 35. Šou skupiny Čechomor je postavená hlavne na ich hudbe, ale nebudú chýbať ani svetelné a zvukové efekty.

, Arzén a Čechomorzajtra štartujú turné, Žilina hlási vypredané!

 „Po dlhšom čase máme samostatné turné. Okrem klasického repertoáru zahráme piesne z nového CD „Nadechnutí“. Koncert bude prierezom našej histórie. Turné sme naplánovali spolu so skupinou Arzén, ktorá je na scéne 35 rokov. Po prvýkrát sme sa videli pred mnohými rokmi v Terchovej. Pokrstili sme im dokonca s Frantou jeden album. Sú to fajn chalani, ktorí majú radi hudbu a baví ich čo robia,“ plánuje huslista, spevák a gitarista kapely Karel Holas.

Skupina Arzén si na turné pozvala aj hostí. Zahrá s nimi Ľuboš Tomaščík na klávesové nástroje a špeciálny hosť bude Nebeská muzika z Terchovej.  Arzén spolupracuje s týmto hudobným telesom takmer 20 rokov. Nahrali spolu aj CD skupiny Arzén „Ešte raz“ v unplugged verzii v roku 2000. Nenechajte si ujsť staré aj nové hity od Čechomoru a Arzénu, veľkolepá šou vypukne 1. marca v Bratislave. Jedinečné spojenie dvoch obľúbených kapiel potom pokračuje v Ružomberku, v Žiline, v Trenčíne a v Nových Zámkoch! Poponáhľajte sa s kúpou vstupeniek, pretože Žilina hlási vypredané! Vstupenky na turné si môžete kúpiť v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/Event/Cechomor_Arzen_tour_2019

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …