pondelok - 27. mája, 2024
, Atmosféru fašiangov priblíži podujatie v Múzeu slovenskej dediny

Atmosféru fašiangov priblíži podujatie v Múzeu slovenskej dediny

Prvé tohtoročné podujatie Už sa fašiang kráti sa uskutoční v nedeľu 24. februára 2019 v najväčšom múzeu v prírode na Slovensku. V programe od 10.00 do 16.00 hod. si záujemcovia zaspievajú a zatancujú spolu s rôznymi maškarami vo fašiangovom sprievode o 10.30, 12.30 a 14.30 hod.

V ňom nebudú chýbať napríklad chlap v koši, turoň, prespanka, baba naopak či jazdec na koni. O význame týchto tradičných masiek sa návštevníci dozvedia viac pri komentovanej prehliadke. V sprievode sa predstavia fašiangovníci z folklórnej skupiny Limbora z Prečína pri Považskej Bystrici v programe Chodzenie po kláce. Za sprievodu plačiek pochovajú basu, ktorá bude odpočívať až do Vzkriesenia na Veľkú noc. Počas podujatia nebudú chýbať ukážky ľudovoumeleckej výroby spojené s predajom. O tradičné špeciality bude obohatená aj ponuka krčmy z Oravskej Polhory.

Prísť do Múzea slovenskej dediny sa skutočne oplatí. Okrem skvelej atmosféry poteší každého päťdesiateho návštevníka voľná vstupenka na rok 2019, ktorá platí do všetkých expozícií Slovenského národného múzea v Martine. Podujatie podporilo OZ Jahodnícke háje.

Zdroj: SNM

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Noc múzeí a galérií, Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Netradičná noc plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká všetkých, ktorí zavítajú do Slovenského národného …