nedeľa - 14. júla, 2024
, Barbora Poláková – český hudobný objav: Predstavuje nový, hviezdami obsadený klip Nafrněná

Barbora Poláková – český hudobný objav: Predstavuje nový, hviezdami obsadený klip Nafrněná

Vtip, nadhľad, irónia, perfektná produkcia a hviezdne herecké obsadenie – tak možno opísať nový videoklip herečky a speváčky Barbory Polákové k piesni Nafrněná. Video predznamenáva jej sólový debut, ktorý produkuje Jan P. Muchow a vyjde už túto jeseň.

Museli sme vytvoriť presný natáčací plán, ktorý nemohol byť porušený ani o desať minút. Niektoré kamarátky totiž prišli v natáčací deň iba na dve hodiny. V prípade klasického natáčania by to zrejme skĺbiť nešlo,“ komentuje Poláková vznik videoklipu, v ktorom si zahral až neuveriteľný počet popredných domácich herečiek a hercov, ale napríklad aj producent albumu Jan P. Muchow.

Finálnu podobu scenára sme dali dokopy s Terezou Kopáčovou. Ale námet, ako i pôvodná vízia večierku, je Tomáše Měcháčka. Ten už mal však neskôr dosť svojej práce, príbehovo a ideovo som to všetko dotiahla počas dlhých debát s väčšinou z hercov a Terezou,“ vysvetľuje Barbora celú genézu spomínaného videoklipu.

Samotné nakrúcanie prebiehalo v júni v Prahe a podieľal sa na ňom rovnaký tím, ktorý je podpísaný aj pod populárnym videoklipom k piesni Kráva. „Prišlo mi logické obvolať všetkých zainteresovaných, keďže si ich vážim a ich prácu mám rada,“ dodáva populárna herečka a speváčka. Zároveň však upozorňuje, že „hoci je Nafrněná pilotným singlom z pripravovaného autorského debutu, dosť sa vymyká celému albumu. Jeho nálada je predsa len viac melancholická …“.

Ani to nič nemení na skutočnosti, že singel, ktorý textom i obrazom chytro ironizuje (nielen) v umeleckej brandži všadeprítomné klebety, pretvárku a predsudky, je tiež veľmi silným a pôsobivým dielom. Dielom, ktoré predstavuje Barboru Polákovú ako výbornú autorku a naznačuje, že jej sólový debut by sa už čoskoro mohol stať čiernym koňom českej hudobnej jesene.

Video: Barbora Poláková – Nafrněná

Autor: Adriána Čahojová/Soul For Show
Foto: Soul For Show/Supraphon 2015

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Peter Juhas, Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, zverejnil nový videoklip Len s tebou, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *