sobota - 20. júla, 2024
, Barbora Švidraňová odkazuje v novej skladbe všetkým ženám – neponáhľaj sa„Máš čas“!

Barbora Švidraňová odkazuje v novej skladbe všetkým ženám – neponáhľaj sa„Máš čas“!

Barbora Švidraňová je v novom klipe Nevestou Hôľ aj dramatickou čiernou vdovou, ktorá už zažila útrapy lásky! Speváčka, herečka a skladateľka predstavuje druhý sólový singel „Máš čas“. Hudbu zložila Barbora spolu s bratom Šimonom Švidraňom a text napísal maestro Milan Lasica.

Čo tým chce povedať?

K skladbe vznikol zaujímavý klip, ktorý si speváčka sama produkovala a aj sama napísala námet.Barbora Švidraňováodkazuje v skladbe všetkým ženám, ktoré cítia tlakspoločnosti – neponáhľajte sa, máte čas. Rozmyslite si to dobre! Neponáhľaj sa, máš čas, rozmysli si to dobre. Nebude to po prvý raz, že kto o lásku žobre, nevyžobre ani groš, márne myslí na rozkoš…“ Spieva Barbora Švidraňováv piesni „Máš čas“. Skladba pochádza z albumu FENIX“ od Basie Frank Band, ktorý vyšiel v novembri v roku 2016.

„Skladba “Máš čas” má pre mňa veľký význam. Pán Milan Lasica ju pre mňa napísal v čase, keď to na mňa presne sadlo, akoby vystihol obdobie, v ktorom som sa nachádzala. Skladba sa už v klasickejšom, jazzovejšom aranžmáne nachádza na albume „FENIX“. Bolo mi však ľúto, že sa tento krásny text nedostal viac k ľuďom, a tak sme sa s bratom Šimonom rozhodli, že skladbu prearanžujeme do popovejšej formy,“ prezradila Barbora Švidraňová.

Text má pre sympatickú Barboru Švidraňovú viacero významov. Jedna poloha je zo ženskej strany vnímania – netreba sa ponáhľať vo vzťahu ani v láske. „Veľa žien u nás je tlačených spoločnosťou, v podstate v každom veku. To, čo najviac trápi ľudí v mojom okolí je: však ty už máš dieťa a nie si vydatá? Čo budeš robiť ako slobodná matka?  No čo vám poviem. Budem žiť. Najlepšie, ako viem.  Každý potrebujeme niečo iné, pre každého je pripravená iná cesta. Nemusíme presne zapadať do škatuliek. Dokonca, ak sa nechcete vydávať, tak je to v poriadku. Plnohodnotný život sa dá žiť rôznymi formami. Pokiaľ sa vydávať chcete, nech sa páči, ale netreba to robiť len preto, že si to želá vaše okolie vyznala sa Barbora Švidraňová.

Sexuálna energia mužov a žien

Druhý rozmer v piesni vystihuje pasáž „Nevyhrá ten, kto túži. Netreba ísť na doraz, takí sú všetci muži“. Táto skladba pomenúva rozdielne vnímanie lásky u muža a ženy.  „Chlapi sa veľmi radi ponáhľajú pri intímnostiach. Snažia sa rýchlo dostať ženu do postele, nemajú trpezlivosť na dvorenie, na zvádzanie. Skladba pomenúva rozdielne vnímanie lásky u muža a ženy. Alebo ak to chceme nazvať kontroverznejšie – u ľudí s mužskou alebo ženskou sexuálnou energiou… Pretože sú aj ženy, ktoré sú drsnejšie, maskulínne, nepripustia si city, pretože sa boja zranenia, a tak vyhľadávajú len lásku na krátko. A naopak sú muži, ktorí sú vnímaví, nežní, chcú sa ženiť, mať deti, majú v sebe citlivejši uenergiu a láska je pre nich viac ako sex,“ konštatuje Barbora.

, Barbora Švidraňová odkazuje v novej skladbe všetkým ženám – neponáhľaj sa„Máš čas“!

K skladbe nakrútila šarmantná Barbora nový videoklip. Choreografiu si zobral na starosť Laco Cmorej a s Barborou si v ňom zatancovali tanečníci zo skupinyCredance.  Videoklip je z dielne MASAHI films, tak ako prvý sólo debut „Priď domov“. Barbora si klip produkovala sama a sama vymyslela aj námet. „Kontrastný obraz nevesty, ktorá spieva, že sa netreba nikam ponáhľať. Mám v klipe dve tváre – som nežná čistá Nevesta Hôľ  alebo Bohyňa Živena, pretože ako hrdá Slovenka milujem náš folklór a naše tradície. A som aj dramatická talianska vdova, ktorá už zakúsila Dolce Vitu aj všetky útrapy lásky,“ hovorí speváčka.

Barboru Švidraňovú ľudia začali vnímať ako herečku zo známych denných seriálov, spevu a hudbe sa ale venuje odštyroch rokov. Po materskej dovolenke sa ohlásila s vlastnou tvorbou, najskôr so skladbou“Príď domov” a teraz s piesňou „Máš čas“. „Tretí rozmer piesne je v bytí – TU a TERAZ. Neponáhľaj sa, máš čas. Ži! Ži naplno, nič ti neutečie. Všetko je tak ako má byť. Vnímaj prítomný okamih, neži v minulosti, ani sa príliš neboj o budúcnosť. Je dobré a dôležité mať plány, ciele, sny… Ale treba žiť v súčasnosti. “odkazuje Barbora Švidraňová.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …