piatok - 19. apríla, 2024
Lash&Grey, Barmuseum: Lash&Grey

Barmuseum: Lash&Grey

Na najbližší piatok si pre vás Barmuseum opäť pripravilo ďalší koncert v rámci projektu FESTHUDOBNE. Tentokrát sa môžete tešiť na mladé talentované duo Lash&Grey, ktoré si za ich ešte relatívne krátke pôsobenie na hudobnej scéne stihlo vyslúžiť mnoho úspechov a ocenení doma i v zahraničí. Pokiaľ nechcete zmeškať ich vôbec prvý koncert v Martine, nezabudnite si dať do svojho kalendára poznámku!

Lash&Grey, 10. 02. 2022 o 20:00, v Barmuseum

BIO

Dvojica umelcov Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý pôsobí pod menami Lash&Grey. Od júla 2020 stihli vydať dve platne Sleepin‘ With The Lights On a Blossoms Of Your World. Prvý album získal ocenenie Debut Roka 2020 a pilotný singel After War z druhého albumu sa stal Skladbou Roka 2021 v ankete Radio_Head Awards. Na albume Blossoms Of Your World spolupracovali s medzinárodne úspešnými hudobníkmi ako Bryan „B Dub“ White, David Hodek, či Brandon Combs a uznávaným americkým mastering inžinierom Vladom Mellerom. Už po vydaní debutu sa dvojica dostala do umeleckého rosteru prestížnej európskej koncertnej agentúry Bella Concerts z Viedne, ktorá okrem Lash&Grey momentálne zastupuje 40 svetovo známych umelcov ako Pat Metheny, Herbie Hancock, Mononeon, Chaka Khan, Jamie Cullum a ďaľších. Mladí hudobníci tak vystupovali na viacerých európských pódiách ako Wiesen jazzfest, Ravensburg jazzfest, Porgy&Bess, Paris Jazz Marathon V4, Jazz à cours et à jardins Lyon, Prague PROMS, Viva Musica!, a ďalších.

Lash&Grey vyhrali súťaže Bratislavských Jazzových Dní 2019, Jazz StartUp 2019, Nové tváre slovenského jazzu 2017 a tiež boli ocenení Cenou Tatra Banky. Predskakovali pred svetovými hviezdami ako Stanley Clarke, Dianne Reeves, Walter Smith III, či Candy Dulfer. Ich druhý album Blossoms Of Your World získal Cenu Anděl za najlepší slovenský album. V novembri 2022 vystúpili vo svetoznámej Carnegie Hall v NYC s Keyonom Harroldom, Harishom Raghavanom a Martinom Valihorom.

Vystúpenie dua Lash & Grey bude súčasťou cyklu koncertov projektu FESTHUDOBNE v rámci, ktorého Kultúrne centrum Museum prinieslo v minulosti martinskému publiku koncerty umelcov ako Modré Hory, FVLCRVM, The Universe, či ďalšie zvučné mená.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenie

Zdroj: Barmuseum

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …