nedeľa - 14. júla, 2024
, Barmuseum opäť prináša zaujímavé online podujatia. Tu je program na mesiac apríl
foto: barmuseum

Barmuseum opäť prináša zaujímavé online podujatia. Tu je program na mesiac apríl

AKO SA DO HORY VOLÁ, TAK SA Z HORY OZÝVA – Online diskusia

21.04.2021. o 19.00.

Pravidelne budeme debatovať o rôznych veciach s najrôznejšími ľudmi z prostredia hôr a prírody. Dozvieš sa viac o našich horách, o ľuďoch pre ktorých je les ich druhým domovom a nezabudneme ani na témy, akými sú ochrana životného prostredia a jej udržateľnosť.
Našim prvým hosťom bude Tomáš Hvizda, člen Horskej záchrannej služby so špecializáciou kynológ ktorý si v roku 2010 splnil sen a stal sa členom HZS Veľká Fatra. Porozprávame sa bližšie o jeho práci, ako postupujú pri záchranných akciách ale aj o tom ako predchádzať úrazom a na čo si dávať v horskom teréne pozor. A samozrejme bude reč aj o jeho vernom štvornohom parťákovi.

Moderuje: NikoSoldán
Rozhovor bude sprístupnený na facebookovej stránke Barmusea prostredníctvom LIVE streamu, ale aj ako podcast na Spotify. Viac informácií o projekte nájdete na FB stránke.

ZVUKÁRSKY WORKSHOP – DOMÁCE NAHRÁVANIE A ZÁKLADY PRÁCE SO ŠTÚDIOVOU TECHNIKOU – Online Workshop

24.04.2021. o 18.00.

Róbert Gajdoš – Je profesionálny zvukový technik, aktuálne pracuje ako osobný zvukár pre známu hudobnú skupinou Smola a Hrušky. Okrem živého zvuku sa venuje aj štúdiovému nahrávaniu vo vlastnom nahrávacom štúdiu Liptov Lab v Ružomberku. Disponuje dlhoročnými skúsenosťami s rôznymi umelcami a technikou. So svojimi poznatkami sa podelí už 24.Apríla o 18:00 v kultúrnom centre Barmuseum v Martine. Kde sa zameria na hudobníkov, v čase pandémie ktorí si chcú nahrať jednoduché demo pred samotnou návštevou nahrávacieho štúdia. Obsahom workshopu bude okrem základov práce so štúdiovou technikou aj poradenstvo a interakcia s publikom. Na záver nám odporučí jednoduché a kvalitné vybavenie pre každé domáce štúdio.

Workshop sa uskutoční online cez aplikáciu ZOOM, link vám zašleme po zaregistrovaní na vašu emailovú adresu.
Lektor: Róbert Gajdoš zvukár Smola a hrušky

TVORCAST: Vladimír Remeň – Online

28.04.2021. o 19:00.

Predstavujeme vám TVORcast!
UMELCOV
TVORCOV
A všetkých ostatních kreatívnych ľudí na jednom mieste.
V poradí už druhom TVORcaste! sa budeme rozprávať s Vladom, ktorý je konštruktérom gitarových celolampových zosilňovačov. Je vyštudovaný elektotechnik, od malička sa venuje hudbe a vystupoval v rôznych hudobných zoskupeniach. Viac o jeho práci sa dozviete v TVORcaste! spolu s Mirom Hamarom. Rozhovor bude sprístupnený na facebookovej stránke Barmusea prostredníctvom LIVE streamu, ale aj ako podcast na Spotify.

Viac informácií o projekte nájdete na FB stránke. Rozhovor bude sprístupnený na facebookovej stránke Barmusea prostredníctvom LIVE streamu, ale aj ako podcast na Spotify.

, Barmuseum opäť prináša zaujímavé online podujatia. Tu je program na mesiac apríl

Zdroj: Barmuseum

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …