streda - 28. februára, 2024
Barmuseumfest, BarmuseumFest 2020? Užite si ho z pohodlia svojho domova!

BarmuseumFest 2020? Užite si ho z pohodlia svojho domova!

Kultúrne centrum Museum v Martine opäť navštívia talentovaní umelci. Pre nadšencov je pripravených celkovo šesť podujatí – tri koncerty a tri divadelné predstavenia.

Festival živého umenia BarmuseumFestbude tohto roku rozhodne iný ako po minulé roky. A hoci sa ho diváci nemôžu zúčastniť priamo, sledovať ho môžu naživo cez internet. Organizátori sa tak aspoň touto cestou snažia prispieť k otvorenosti kultúrneho priestoru v srdci Slovenska a upriamiť pozornosť na tvorbou českých umelcov či umelcov českej národnostnej menšiny, s ktorými v našej krajine žijeme a tvoríme vo vzájomnej interakcii.

23.11.2020 o 19.00 Filip Teller: Reprodukce

Ako prvý sa divákom predstaví Filip Teller so svojim vtipným stand-upomo rozhodnutiach, ktoré sa nedajú vziať späť. Ako vychovať dieťa tak, aby z neho nebol grázel, ťuťmák či politik? Odpovede vám ponúkne formou úvah, pochýb, nepravdepodobne-pravdivých príkladov a ironického humoru.

25.11.2020 o 19.00 Zdeňek Bína – Sólo

So svojím akustickým koncertom sa vám predstaví aj skvelý gitarista a spevák Zdeňek Bína, ktorý celoživotnú inšpiráciu čerpá z jazzovej a soulovej hudby 70. rokov.

26.11.2020 o 19.00 Tornado Lue

S ďalším koncertom sa predstaví legendárna skupina Tornado Lue, ktorá tohto roku oslavuje 30 rokov svojej existencie. Vystúpením v Martine bude mapovať celú svoju históriu od najstarších až po najnovšie skladby.

27.11.2020 o 19.00 Divadlo Líšeň: Spoutaný trávou

Pre najmenších, ale aj dospelých je v ponuke divadelné predstavenie Spoutaný trávou, ktoré divákov uchváti rozprávaním nahého mnícha, cisára, generála a slona o živote, smrti i dobrom hmyze. Dopriať si tak môžu divadelný odpočinok od svetového chaosu s krehkými kovovými bábkami, zvukmi a tieňmi.

29.11.2020 o 19.00 Iva Bittová: Sólo

Pokračujeme koncertom moravskej speváčky, huslistky, skladateľky a herečky Ivy Bittovej, ktorá je výraznou predstaviteľkou českej alternatívnej hudobnej scény.

01.12.2020 o 19.00 Alfred ve dvoře: Myslivecká sága

Zakončenie festivalu má napokon hororovú bodku. Presvedčí vás o tom bábkové divadlo pre dospelých, ktoré je jasným dôkazom toho, že takéto divadlo nie je a nikdy nebolo iba pre deti. Trúfate si pozrieť si ho?

Projekt Česko – slovenský festival živého umenia BarmuseumFest 2020 je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín. Podrobnejšie informácie o programe nájdete na stránke www.barmuseum.eu.

Barmuseumfest, BarmuseumFest 2020? Užite si ho z pohodlia svojho domova!

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …