utorok - 21. marca, 2023
Barmuseumfest, BarmuseumFest 2020? Užite si ho z pohodlia svojho domova!

BarmuseumFest 2020? Užite si ho z pohodlia svojho domova!

Kultúrne centrum Museum v Martine opäť navštívia talentovaní umelci. Pre nadšencov je pripravených celkovo šesť podujatí – tri koncerty a tri divadelné predstavenia.

Festival živého umenia BarmuseumFestbude tohto roku rozhodne iný ako po minulé roky. A hoci sa ho diváci nemôžu zúčastniť priamo, sledovať ho môžu naživo cez internet. Organizátori sa tak aspoň touto cestou snažia prispieť k otvorenosti kultúrneho priestoru v srdci Slovenska a upriamiť pozornosť na tvorbou českých umelcov či umelcov českej národnostnej menšiny, s ktorými v našej krajine žijeme a tvoríme vo vzájomnej interakcii.

23.11.2020 o 19.00 Filip Teller: Reprodukce

Ako prvý sa divákom predstaví Filip Teller so svojim vtipným stand-upomo rozhodnutiach, ktoré sa nedajú vziať späť. Ako vychovať dieťa tak, aby z neho nebol grázel, ťuťmák či politik? Odpovede vám ponúkne formou úvah, pochýb, nepravdepodobne-pravdivých príkladov a ironického humoru.

25.11.2020 o 19.00 Zdeňek Bína – Sólo

So svojím akustickým koncertom sa vám predstaví aj skvelý gitarista a spevák Zdeňek Bína, ktorý celoživotnú inšpiráciu čerpá z jazzovej a soulovej hudby 70. rokov.

26.11.2020 o 19.00 Tornado Lue

S ďalším koncertom sa predstaví legendárna skupina Tornado Lue, ktorá tohto roku oslavuje 30 rokov svojej existencie. Vystúpením v Martine bude mapovať celú svoju históriu od najstarších až po najnovšie skladby.

27.11.2020 o 19.00 Divadlo Líšeň: Spoutaný trávou

Pre najmenších, ale aj dospelých je v ponuke divadelné predstavenie Spoutaný trávou, ktoré divákov uchváti rozprávaním nahého mnícha, cisára, generála a slona o živote, smrti i dobrom hmyze. Dopriať si tak môžu divadelný odpočinok od svetového chaosu s krehkými kovovými bábkami, zvukmi a tieňmi.

29.11.2020 o 19.00 Iva Bittová: Sólo

Pokračujeme koncertom moravskej speváčky, huslistky, skladateľky a herečky Ivy Bittovej, ktorá je výraznou predstaviteľkou českej alternatívnej hudobnej scény.

01.12.2020 o 19.00 Alfred ve dvoře: Myslivecká sága

Zakončenie festivalu má napokon hororovú bodku. Presvedčí vás o tom bábkové divadlo pre dospelých, ktoré je jasným dôkazom toho, že takéto divadlo nie je a nikdy nebolo iba pre deti. Trúfate si pozrieť si ho?

Projekt Česko – slovenský festival živého umenia BarmuseumFest 2020 je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín. Podrobnejšie informácie o programe nájdete na stránke www.barmuseum.eu.

Barmuseumfest, BarmuseumFest 2020? Užite si ho z pohodlia svojho domova!

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Robo Opatovsky, Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Spevák a skladateľ Robo Opatovský zverejnil videoklip k svojej novej skladbe Láska. Tú nahral spolu s Romanom Mečiarom, …