štvrtok - 25. júla, 2024
canicross, Beháte radi so psom? Zažite horský canicross na Martinských holiach

Beháte radi so psom? Zažite horský canicross na Martinských holiach

V sobotu 20. augusta 2022 sa v Lúčanskej Malej Fatre bude konať Horský canicross Martinky. Športové podujatie je určené pre amatérskych aj profesionálnych bežcov, ktorých čaká štvorkilometrový okruh s prevýšením 220 metrov. Pre rodiny s deťmi bude pripravený detský okruh, ktorý povedie po jednoduchej trati v dĺžke jeden kilometer.

“Cieľom podujatia je okrem športových pretekov zatraktívniť Turiec a pohorie Malej Fatry pre turistov aj návštevníkov z iných regiónov Slovenska. Návštevníci sa tu ubytujú alebo prídu karavanom, takže počas pretekov môžu spoznávať okolie Turčianskej kotliny či mesto Martin,” informuje Michal Miko, koordinátor pretekov.

Beh so psom – canicross, môžete absolvovať s každým plemenom. V predošlom ročníku boli medzi prihlásenými štvornohými účastníkmi zástupcovia plemien ako napríklad európsky saňový pes, kólia, československý vlčiak, pointer, slovenský kopov, ale aj veľa krížencov. Najmenším psíkom na trati bol jazvečík a najväčším škótsky deerhound.

“Trasa preteku začína pri Après-ski bare na Martinských holiach a následne vedie po značených turistických chodníkoch a lesných cestách. Účastníci si budú môcť užiť krásne výhľady na Malú Fatru a poteší ich aj doplnkový program pre rodiny s deťmi, nebude chýbať ani náš maskot veverička Marta. Teší nás, že športové podujatie Fatranský Vĺčko zavíta aj do nášho strediska,” doplnil Peter Hudec, manažér strediska Winter Park Martinky.

Horský canicross môže absolvovať každý účastník, ktorý vyplní registráciu na webe https://casomierapt.com/2022/07/canicross-martinky-registracia/ a splní podmienky v rámci propozícii pretekov: https://canicross.fatranskyvlcko.sk/#propozicie. Registrácia je otvorená do 15. augusta 2022.

canicross, Beháte radi so psom? Zažite horský canicross na Martinských holiach

Zdroj: TS, MATEJ BÓRIK, Združenie METRO

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …