pondelok - 27. mája, 2024
, Beskydsko – Javornícka magistrála láka čerstvo upravenou stopou

Beskydsko – Javornícka magistrála láka čerstvo upravenou stopou

Beskydsko – Javornícka lyžiarska bežecká magistrála ponúka milovníkom zimy jedinečný zážitok spojený s prekrásnym výhľadom na zasnežené Javorníky priamo z trasy magistrály. Od soboty, 13. februára, sa začalo s úpravou 54 kilometrov z Makova – Kasární až na Husárik (Čadca).

„Je to dobrá správa pre všetkých bežkárov, medzi ktorých patrím aj ja sám, a preto verím, že snehové podmienky nám vydržia a budeme si môcť prechod magistrálou vychutnať. Ratrak bude stopu upravovať podľa potreby a informácie o tom, ako to na trase vyzerá, nájdu záujemcovia na našej webovej stránke. Z pohodlia domova si tak bežkári môžu jednoducho skontrolovať podmienky a rozhodnúť sa, či na bežky vyrazia, alebo nie,“ informoval žilinský župan Juraj Blanár.

Podľa jeho slov nájdu na stránke www.zilinskazupa.sk informácie nielen z GPS zariadenia nainštalovanom na ratraku, ale tiež údaje o hĺbke snehu, teplote či prípadných prekážkach na trati. „Na trase v osade Bielovci na Semeteši sme minulý rok umiestnili i webkameru, vďaka čomu máme k dispozícií zábery aktualizované každú hodinu,“ doplnil Blanár. Svoje komentáre a fotografie môžu kedykoľvek na web online pridávať aj návštevníci magistrály. Žilinský kraj zabezpečí aj túto zimu úpravu trate tak, aby sa slovenská stopa strela s tou českou na Kasárňach. Bežkársky zážitok si tak môžu športoví nadšenci vychutnať s prepojením oboch strán republík.

Tradičný prechod magistrálou, ktorý pomyselne odštartuje bežkársku sezónu, čaká všetkých bežkárov v sobotu 20. februára 2016. „Po minuloročnej rekordnej návštevnosti tohto podujatia očakávame rovnako veľký záujem. Ak nám počasie bude priať, verím, že ľudia využijú skvelú príležitosť a vyrazia bežkovať spolu s nami,“ uzavrel predseda ŽSK. Čerstvé a aktuálne informácie o dianí na Beskydsko – Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrále sú dostupné na webovej stránke www.zilinskazupa.sk v sekcii Bežkoservis alebo na Facebook stránke Beskydsko – Javornícka lyžiarska bežecká magistrála.

Autor: Lenka Záteková/hovorkyňa ŽSK
Foto: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *