pondelok - 27. mája, 2024
, Bojnice zvolávajú všetkých na zámok spoznať rytierske cnosti

Bojnice zvolávajú všetkých na zámok spoznať rytierske cnosti

Všetci na zámok! Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice zvoláva všetkých z blízka i z ďaleka na Bojnický zámok. Spoznajte ušľachtilé cnosti a staňte sa rytiermi!

Zámocké panstvo bude koncom septembra po roku opäť pasovať statočných návštevníkov za rytierov. Inscenované podujatie Všetci na zámok s podtitulom Staňte sa rytiermi ich prevedie náročnou cestou osvojovania si rytierskych cností a pripraví ich na slávnostný akt pasovania, počas ktorého v zámockej kaplnke pokľaknú pred samotného kráľa.

Návštevníkov okrem množstva zaujímavých informácií zo života rytierov čakajú úlohy zamerané na šikovnosť a odvahu, hry, súťaže a zábava. Veselou a hravou formou spoznajú náročné požiadavky kladené na budúcich rytierov a otestujú si svoje schopnosti.

Podujatie, ktoré si kladie za cieľ pripomenúť rytierske cnosti a mravné hodnoty, potrvá od 18. septembra do 20. septembra 2015 (od 9.00 do 17.00). Viac informácií na bojnicecastle.sk a snm.sk.

, Bojnice zvolávajú všetkých na zámok spoznať rytierske cnosti

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *