sobota - 4. decembra, 2021
, Bruce Springsteen vydáva nový album Western Stars

Bruce Springsteen vydáva nový album Western Stars

Po piatich rokoch vydáva Bruce Springsteen nový štúdiový album, ktorého hudba nás zavedie do nových miest. Inšpiráciu spevák tentoraz čerpal z nahrávok Južnej Kalifornie neskorých 60. a raných 70. rokov.

Album sa natáčal prevažne u Springsteena doma v New Jersey, ale niektoré dokrútky prebiehali v Kalifornii a New Yorku. Columbia Records vydá 19. štúdiový album Western Stars 14. júna. „Táto doska je návratom k mojim sólovým nahrávkam s rozsiahlymi filmovými orchestrálnymi úpravami,“ hovorí Bruce Springsteen. „Je to klenotnica melódií.“

13-piesňová kolekcia Western Stars zahŕňa širokú škálu amerických tém, od diaľnic po púšte, od izolácie ku komunite, ale hlavne obsahuje stálosť domova a nádeje. Ron Aniello spolu so Springsteenom album produkoval a hral na gitaru, klávesy a ďalšie nástroje. Patti Scialfa poskytla vokály na štyroch skladbách. Aranže obsahujú aj strunové nástroje, hornu a príspevky od ďalších dvadsiatich muzikantov vrátane Jona Briona a hudobných hostí: David Sancious, Charlie Giordano a Soozie Tyrell. Album zmixoval Tom Elmhirst.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Juraj Hnilica spoločne s českou pesničkárkou Kaczi vydáva nový videoklip, ktorého posolstvo je spájať

Juraj Hnilica spoločne s českou pesničkárkou Kaczi vydáva nový videoklip, ktorého posolstvo je spájať

Dvaja živelní pesničkári Juraj Hnilica a Kaczi sa spojili v piesni „Dobrú noc z hôr“, ktorej hlavné …