štvrtok - 13. júna, 2024
, Budatínsky park je priateľský k cyklistom

Budatínsky park je priateľský k cyklistom

Žilina – BikeKIA. Taký je názov projektu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), ktorého cieľom je vytvorenie cyklotrasy spájajúcej dve významné dominanty Horného Považia: Hradu Budatín a Hradu Strečno. Po príjemnej jazde na bicykli si cyklisti budú môcť vychutnať krásy týchto dvoch národných kultúrnych pamiatok.

„Pri vstupe do areálu Hradu Budatín sa nachádza cyklopoludník, ktorý ľudí spoľahlivo nasmeruje na nemalé možnosti pokračovania v jazde, či už na Vážsku cyklomagistrálu alebo na nadväzujúce cyklotrasy v regióne Kysúc,“ objasnil riaditeľ odboru kultúry a cestovného ruchu ŽSK Peter Kubica. Doteraz sa musel cyklista odviezť k spomínanému bodu obchádzkovou trasou cez mestskú časť Budatín a podchod.

Od 28. júna 2013 môžu cyklisti prechádzať aj samotným Budatínskym parkom. So súhlasom Krajského pamiatkového úradu Žilina bol vyhradený a označený samostatný chodník pre cyklistov, ktorým môžu bicykle pretlačiť popri sebe. „Pri hlavnom vstupe do areálu, rovnako ako pri vstupe od sútoku riek Váh a Kysuca, sú umiestnené informačné tabule, ktoré určujú podmienky prechodu cyklistov. V prípade, že návštevník parkom nielen prechádza, ale plánuje si vychutnať aj jeho krásy, bude si môcť svoj bicykel odložiť do cyklostojanov pri oboch vstupoch do parku,“ dodal P. Kubica.

Autor: Katarína Mažáriová

Foto: žsk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *