piatok - 1. decembra, 2023
, Časť cesty pri Turčianskych Tepliciach pre rekonštrukciu úplne uzatvoria
Foto: FB/Okres Martin

Časť cesty pri Turčianskych Tepliciach pre rekonštrukciu úplne uzatvoria

Položenie obrusných asfaltových vrstiev úplne vylúči dopravu na časti cesty I/65 v katastri Turčianskych Teplíc. Na obmedzenie v úseku križovatky ciest II/519 a III/2183 v turčianskoteplickej mestskej časti Diviaky sa musia motoristi pripraviť 6. a 7. apríla a následne 13. a 14. apríla. Informoval o tom v stredu  žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík. 

Úplná uzávera súvisí s rekonštrukciou cesty I/65 od Turčianskych Teplíc po Príbovce. Premávka bude odklonená po obchádzkovej trase. V sobotu 6. apríla a v nedeľu 7. apríla bude uzatvorený úsek medzi križovatkami Príbovce-obec a Príbovce v smere na Banskú Bystricu. Nasledujúci víkend v sobotu 13. apríla nebude prejazdná križovatka na Karlovú a v nedeľu 14. apríla nebude prejazdná križovatka na Blatnicu. V prípade nepriaznivého počasia určil zhotoviteľ termín rekonštrukčných prác na 27. a 28. apríla.
„Cestná premávka bude počas víkendov odklonená z cesty I/65 na II/519 (Príbovce) až po križovatku s III/2176 (Moškovec), pokračujúc po III/2176 a III/2183 a v Turčianskych Tepliciach v mestskej časti Diviaky sa napojí na pôvodnú trasu cesty I/65 v smere na Žiar nad Hronom. Rovnako to platí i v opačnom smere,“ ozrejmil Moravčík.
Do uzatvorenej časti cesty I/65 bude podľa neho v jednotlivých napojeniach ciest tretích tried prostredníctvom regulovčíkov umožnený vjazd vozidlám s výnimkou úseku, v ktorom bude momentálne realizované kladenie asfaltového krytu. „Dopravným značením zostáva tiež vyznačená obchádzka pre vozidlá nadregionálnej dopravy s hmotnosťou nad 12 ton,“ dodal.
Polícia v tejto súvislosti žiada vodičov motorových vozidiel o zvýšenú pozornosť v tomto úseku, trpezlivosť, ohľaduplnosť a dôsledné rešpektovanie dočasného dopravného značenia a osôb riadiacich premávku.

Zdroj: TASR

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MHA Martin, Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

V zápase tretieho kola 2. hokejovej ligy Martin hostil tím Senice vyskladaný z hráčov, ktorí …