štvrtok - 18. júla, 2024
, Červené stužky symbol boja proti AIDS

Červené stužky symbol boja proti AIDS

Mesto Žilina podporilo podujatie „Červená stužka – celoslovenská kampaň boja proti AIDS“. Kampaň pripravilo Gymnázium svätého Františka z Assisi v Žiline a zapojilo sa viac ako 550 stredných škôl. Počas podujatia na Mestskom úrade v Žiline sa konali odborné prednášky o chorobe a prevencii HIV a bola vyhodnotená celoročná súťaž stredných škôl.

Celoročná kampaň Červená stužka, symbol boja proti AIDS, sa ukončila 1. decembra na svetový deň boja proti AIDS. Mestský úrad v Žiline hostil odborný seminár o ochorení HIV a AIDS, ktorého sa zúčastnili zapojené stredné školy na čele s organizátorom Gymnáziom svätého Františka z Assisi v Žiline. Kampaň je podporovaná Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Acquired immunodeficiency syndrome v preklade znamená syndróm získanej imunitnej nedostatočnosti, ktorý je posledným štádiom infekcie HIV. Prejavuje sa infekciou kože, infekciou vnútorných orgánov, častým výskytom zhubných nádor a inými závažnými ochoreniami. V roku 2013 sa na Slovensku infekcia HIV potvrdila u 83 osôb vo veku od 25 – 29 rokov. Prevažná časť pochádza z Bratislavského kraja.

„Každá aktivita na zvýšenie bezpečnosti a podpory zdravia má zmysel, pretože nie je nič horšie ako premárnený mladý život. Mesto Žilina bude vždy podporovať aktivity, ktoré napomáhajú k podpore života,“ povedal v príhovore prvý zástupca primátora Patrik Groma.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *