štvrtok - 7. decembra, 2023
, Cesta do žilinskej mestskej časti Vranie bude uzatvorená
Ilustračné foto

Cesta do žilinskej mestskej časti Vranie bude uzatvorená

Mesto Žilina informuje obyvateľov mestskej časti Vranie, že miestna komunikácia z Považského Chlmca do Vrania bude z dôvodu neodkladných stavebných prác uzatvorená od stredy 23. septembra na dobu 75 dní. Zároveň informujeme, že pravidelná linka MHD č. 30 bude dočasne mať počiatočnú/konečnú zastávku Jastrabia.

V dôsledku mimoriadnej udalosti nespôsobilého technického stavu miestnej komunikácie vo Vraní, mesto Žilina vyhlásilo na konci mája tohto roku mimoriadnu situáciu. Vedenie mesta ihneď začalo so spracovávaním projektovej dokumentácie a s ostatnými prípravnými prácami potrebnými pre sanáciu porušenej krajnice cesty a výstavbu oporného múru. Projekt počíta s nákladmi do 250 000 €. Stavebné práce vykoná spoločnosť INJEKTA, s.r.o., ktorá je víťazom verejného obstarávania na stavebné práce. Práce by mali byť dokončené do 75 dní, čiže do 7. decembra 2015. Počas tejto doby nebude v prevádzke konečná zastávka MHD Vrania a linka č. 30 bude premávať zo zástavky Jastrabia.

„Chcem poprosiť obyvateľov mestskej časti Vranie o strpenie tejto uzávierky, pretože prístupová miestna komunikácia je v dezolátnom technickom stave. Pôvodne sa počítalo s tým, že v tomto čase Národná diaľničná spoločnosť dokončí premostenie cez rieku Kysucu, a tak obyvatelia Vrania nebudú musieť využiť obchádzku cez Kysucké Nové Mesto do Žiliny. Ich práce sa predĺžili o jeden mesiac, no my žiaľ nemôžme odložiť stavebné práce na budúci rok, lebo sa blíži zima. Preto dúfam, že obyvatelia Vrania pochopia toto dopravné obmedzenie, vďaka ktorému sa nám podarí vybudovať oporný múr na tejto komunikácii a tak odovzdať do užívania bezpečný úsek miestnej komunikácie,“ povedal prednosta mestského úradu v Žiline Igor Liška.

Obchádzková trasa bude vyznačená dočasným dopravným značením

V smere zo Žiliny do obce Rudina je obchádzka cez Kysucké Nové Mesto o ceste III/2095 až do mestskej časti Žilina – Vranie. V smere od Rudinky do Žiliny je obchádzková trasa cez Kysucké Nové Mesto po ceste III/2095 a následne po ceste I/11 až do Žiliny.

Polícia žiada vodičov motorových vozidiel o dôsledné rešpektovanie dočasného dopravného značenia, trpezlivosť a ohľaduplnosť.

, Cesta do žilinskej mestskej časti Vranie bude uzatvorená

Autor: Pavol Čorba (hovorca mesta Žilina), Jana Balogová (hovorca KR PZ v Žilina)
Foto: Torrange.us, Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *