streda - 27. októbra, 2021
, Cesty na Orave a Liptove sú v niektorých úsekoch ešte zasnežené, no prezjazdné
Ilustračné foto: SITA/Tomáš Somr

Cesty na Orave a Liptove sú v niektorých úsekoch ešte zasnežené, no prezjazdné

Výdatné snehové zrážky spojené s poľadovicou, ktoré v stredu (7.2.) zasiahli Liptov a Oravu, nepriniesli žiadne výraznejšie komplikácie na cestách. Aktuálne sú podľa Slovenskej správy ciest (SSC) komunikácie plne prejazdné.

Dopravu mierne komplikuje hmla s dohľadnosťou do sto metrov na D1 v oblasti Východnej a Važca. Na horských priechodoch Príslop a Huty, ako uvádza stránka SSC, je utlačený sneh. Podľa riaditeľky Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši Evy Krajčiovej poslednú kritickú situáciu odstraňovali hasiči v stredu vo večerných hodinách, odvtedy sú cesty na Liptove pokojné.

Miestami kašovitý sneh do dvoch centimetrov sa podľa SSC ešte stále nachádza na cestách tretej triedy v obvode Liptovský Mikuláš, medzi Liptovským Michalom a Liptovským Mikulášom, Pavčinou Lehotou a Jasnou, Brnicami a Liptovským Mikulášom, Liptovským Hrádkom a Podbanským. SSC informuje aj o horšej prejazdnosti ciest tretej triedy v obvode Ružomberok a komunikácie v Bešeňovej. Zasnežené cesty sú medzi Párnicou a Demkovskou, Hruštínom a Námestovom, Vavrečkou a Tvrdošínom, Námestovom a Oravskou Polhorou.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Bodkovaný deň po prvý krát aj na Slovensku

Bodkovaný deň po prvý krát aj na Slovensku

Pri príležitosti Svetového dňa psoriázy (World Psoriasis Day) sa v piatok 29. októbra 2021 bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *