nedeľa - 19. mája, 2024
, Cez sviatky energetici na strednom Slovensku odstávky elektriny neplánujú
foto: ilustračné

Cez sviatky energetici na strednom Slovensku odstávky elektriny neplánujú

Stredoslovenská distribučná (SSD) neplánuje od 20. decembra až do 6. januára žiadne odstávky elektriny. Všetky plánované práce a s nimi súvisiace obmedzenia budú pokračovať až od pondelka 7. januára. To však neznamená, že by v tomto období nemohla zostať nejaká domácnosť bez prúdu.

Potrebné je rozlišovať poruchu od plánovanej odstávky. „Porucha vznikne napríklad vtedy, keď silný vietor zvalí strom na vodiče a pretrhne ich, alebo ak dôjde ku skratu. Ide o náhly výpadok, ktorý sa nedá predpovedať. Plánovaná odstávka je nevyhnutná pri údržbe alebo rekonštrukcii elektrických vedení. Vieme ju presne načasovať a všetkých na ňu včas upozorniť,“ objasnil Radomír Rajčáni, riaditeľ divízie Prevádzky a údržby energetických zariadení SSD.

Poruchová linka 0800 159 000 je v prevádzke nonstop a elektrikári budú pripravení riešiť krízové situácie kedykoľvek. Distribútor chce týmto opatrením vyjsť v ústrety obyvateľom stredného Slovenska počas nadchádzajúcich sviatkov, aby ich mohli prežiť v pohodlí. V súčasnej dobe ho všetkým zabezpečuje práve elektrina. Energetici pritom vysvetľujú, že viac takýchto výluk si dovoliť nemôžu, hoci odberatelia by boli najradšej, keby mali elektrinu k dispozícii neustále bez obmedzení. Z praktického hľadiska je pre odberateľov jednoduchšie pripraviť sa na niekoľkohodinovú odstávku elektriny, o ktorej sa dozvie s dostatočným predstihom, ako by mali zostať bez prúdu nečakane pri nejakej poruche. Tá vie zaskočiť domácnosť či firmu aj na dlhší čas, pričom jej dôvodom by mohla byť práve zanedbaná údržba.

Zdroj: SSD

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …