nedeľa - 3. marca, 2024
, Nadácia ŽSK rozdelila ľuďom v núdzi prvé finančné prostriedky
Ilustračné foto: pixabay.com

Nadácia ŽSK rozdelila ľuďom v núdzi prvé finančné prostriedky

Nadácia Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) pre podporu rodiny rozdelila prvé finančné prostriedky. Takmer 18.000 eur putovalo 38 žiadateľom – rodinám a jednotlivcom v krízovej situácii, spôsobenej náhlou tragickou udalosťou, vážnym ochorením alebo inými závažnými faktormi. 

Nadácia s Centrom pre rodiny zvolila komplexný prístup pomoci. „Zabezpečila potrebné kontakty na špecialistov, odborné sociálne poradenstvo, ale i hmotnú pomoc vo forme potravín, ošatenia a hračiek. Takýmto spôsobom sa pomoc dostala do ďalších 36 rodín,“ doplnila správkyňa Nadácie ŽSK Gabriela Podolanová.

Vznik nadácie schválili poslanci Zastupiteľstva ŽSK v máji tohto roku. Prvé kolo výzvy vyhlásili v októbri. Za necelý mesiac prišlo 87 žiadostí o pomoc, ďalšie chodia aj po uzávierke. Nové kolo finančnej pomoci bude zverejnené na začiatku februára 2019 a záujemcovia nájdu informácie na stránke zilinskazupa.sk. „Sociálny systém na národnej úrovni nefunguje ako by mal a ľudia prepadajú do siete chudoby. My sa im snažíme pomôcť formou Nadácie ŽSK. Pomáha adresne a dávame si záležať na tom, aby to nebolo len odovzdanie peňazí. Aj preto sa s mnohými rodinami plánuje spolupráca pri riešení ťaživej situácie i v budúcom roku,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

 ŽSK organizoval počas prvých dvoch decembrových týždňov aj zbierku hračiek pre deti v núdzi. Zbierali ich v Úrade ŽSK a piatich knižniciach – v Krajskej knižnici v Žiline, Oravskej, Liptovskej, Turčianskej a Kysuckej knižnici. „Ďakujeme za všetky príspevky do zbierky. Ľudia nám priniesli mnoho zachovaných, ale aj úplne nových hračiek. Okrem plyšových hračiek a bábik aj spoločenské hry, knihy či stavebnice. Sú určené pre deti v sociálnych zariadeniach, krízových centrách a sociálne slabších rodinách. Prvé sme už odovzdali a deti mali veľkú radosť,“ uzavrela koordinátorka zbierky Petra Dubeňová.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin, V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V šiestom a zároveň poslednom kole nadstavbovej časti 2. hokejove ligy sa na ľade v …