streda - 24. apríla, 2024
, Cez víkend finišuje Streetball proti rakovine

Cez víkend finišuje Streetball proti rakovine

Žilinský kraj žije už druhým mesiacom sériou dobročinných streetballových turnajov s názvom „Streetball proti rakovine“. Séria odštartovala 6. júna v krajskom meste a postupne sa presunula na ďalšie tri miesta v Žilinskom kraji. Tento víkend vyvrcholí finálovým zápasom v športovom areáli Spojenej strednej školy na Rosinskej ceste v Žiline.

Dobročinnú akciu organizujú už šiesty rok žilinskí streetballisti a jej cieľom je pomôcť onkologickým pacientom. Streetball proti rakovine v sebe spája nielen radosť z hry a túžbu po víťazstve, ale i pomoc tým, ktorí to nevyhnutne potrebujú. „Charitatívny nádych turnaja z neho robí jedinečné podujatie. Jeho cieľom je spojiť rozvoj športu a pohybových možností obyvateľov Žilinského kraja s bojom proti rakovine,“ spresnil hlavný organizátor turnaja Roman Jantošík z občianskeho združenia Žilinská mestská basketbalová liga.

Už druhý rok podporuje túto dobročinnú akciu aj Žilinská župa. „Náš kraj vždy veľmi rád podá pomocnú ruku projektom, ktoré majú zmysel a prinášajú osvetu. Streetball proti rakovine je jedným z nich. Nielenže rozhýbe množstvo ľudí bez rozdielu veku, ale zároveň upriamuje ich pozornosť na celospoločenský problém, ktorým rakovina jednoznačne je,“ uviedol žilinský župan Juraj Blanár. Doplnil, že aktívny pohyb je dôležitou súčasťou zdravého životného štýlu, ktorý posilňuje fyzickú a psychickú kondíciu a odolnosť, čo je jedným zo základov úspešného boja s onkologickým ochorením.

Streetball proti rakovine sa teší z roka na rok čoraz väčšej obľube. Na jednotlivých turnajoch tohtoročnej série sa zúčastnilo viac ako sto rôznych tímov z celého Slovenska, ale i susednej Českej republiky, pričom na ihriskách sa vystriedalo približne 450 hráčov. Súčasťou každého turnaja boli i sprievodné súťaže, do ktorých sa mohli zapojiť okrem samotných hráčov i diváci. Výťažok zo štartovného vo výške 700 eur poputuje žilinskej pobočke Ligy proti rakovine a bude použitý na zlepšenie podmienok pacientov onkologických ambulancií Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline.

, Cez víkend finišuje Streetball proti rakovine

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *