nedeľa - 16. júna, 2024
, Ondřej Brzobohatý predstavil videoklip k titulnej piesni platinového albumu IDENTITY

Ondřej Brzobohatý predstavil videoklip k titulnej piesni platinového albumu IDENTITY

V rámci série „TV Óčko G2 Acoustic Stage“ vyjde na jeseň komplet DVD+CD záznam koncertu Ondřeje Brzobohatého s kapelou a hosťami.

Uplynulé dni sa niesli v znamení dokončovania v poradí už tretieho videoklipu k ďalšej piesni z úspešného albumu Ondřeje Brzobohatého IDENTITY. Sám Ondřej je nielen jedným z aktérov klipu, ale zároveň autorom scenára, režisérom i producentom. Videoklip k rovnomennému singlu Identity predstavil multitalentovaný hudobník tento týždeň.

Renesančný umelec a predovšetkým nadaný muzikant Ondřej Brzobohatý dokončil v týchto dňoch videoklip k piesni Identity zo svojho rovnomenného albumu, ktorý vydavateľstvo Supraphon vydalo ešte minulý rok. V novom videoklipe si nielen zahral hlavnú postavu, ale prvýkrát si vlastný klip sám režíroval. Zároveň bol aj scenáristom a producentom klipu. „Najviac ma bavila práve tá náročnosť nakrúcania, keď som kombinoval réžiu s hraním. Vďaka dôkladnej príprave a skvelému tímu profesionálov pred aj za kamerou, ktorými som sa obklopil, bolo nakoniec všetko jednoduchšie a zároveň zábavnejšie,“ poznamenal na margo svojho režijného debutu Ondřej Brzobohatý.

Ondřej na klipe spolupracoval s ozajstnými profesionálmi vo svojom odbore. Pre svoj režisérsky debut oslovil kameramana oceneného Českým levom za film Hlídač č. 47 Karla Fairaisla a o strih sa postaral jeden z najlepších slovenských strihačov Filip Malásek. Pred kamerou potom Ondřej režíroval okrem seba samého aj také hviezdy, akými sú Ben Cristovao, Václav Noid Bárta či Karel Gott, ktorí v klipe stvárňujú práve Brzobohatého rôzne identity. Obsadenie zlatého slávika do jednej z úloh okomentoval Brzobohatý s úsmevom: „Dovolil som si obsadiť Karla Gotta z dvoch dôvodov. Iný taký Karel Gott, ktorý by zahral Karla Gotta, neexistuje a predovšetkým som vedel, že hranie pred kamerou s dávkou humoru má Karel rád a že si to tým pádom užijeme spoločne. A tak sa aj stalo.“  Čerešničkou na torte je nepochybne obsadenie Ondřejovej priateľky a Miss World Taťány Kuchařovej, ktorá sa v klipe predvedie hneď v niekoľkých prekvapivých úlohách.

Album Ondřeje Brzobohatého IDENTITY vyšiel v máji 2014 a okamžite sa stal hitom. Potvrdzuje to i získanie Zlatej platne za predaj tohto mimoriadne úspešného debutového albumu na jeseň minulého roka, ako i udelenie Platinovej platne tento rok v marci. Okrem vydania albumu strávil Ondřej uplynulý rok intenzívnym koncertovaním v rámci turné Identity Tour v Čechách a na Slovensku. Identity Tour 2015 zakončí šesť októbrových koncertov na Slovensku, no už v novembri na neho nadväzuje Symphonicum Tour na siedmich veľkých českých a slovenských pódiách.

Na jeseň vyjde komplet DVD + CD so záznamom koncertu Ondřeje Brzobohatého, ktorý vydá Supraphon v spolupráci s hudobnou televíziou Óčko v rámci série G2 Acoustic Stage. Pôjde o záznam koncertu z pražskej Retro Music Hall, ktorý sa uskutočnil 9. júna s hosťami Johny Machette a Petrom Cmoríkom.

Termíny blížiacich sa koncertov nájdete na stránke: ondrejbrzobohaty.cz

Foto: Benedikt Renc

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *