nedeľa - 2. apríla, 2023
, Ondřej Brzobohatý predstavil videoklip k titulnej piesni platinového albumu IDENTITY

Ondřej Brzobohatý predstavil videoklip k titulnej piesni platinového albumu IDENTITY

V rámci série „TV Óčko G2 Acoustic Stage“ vyjde na jeseň komplet DVD+CD záznam koncertu Ondřeje Brzobohatého s kapelou a hosťami.

Uplynulé dni sa niesli v znamení dokončovania v poradí už tretieho videoklipu k ďalšej piesni z úspešného albumu Ondřeje Brzobohatého IDENTITY. Sám Ondřej je nielen jedným z aktérov klipu, ale zároveň autorom scenára, režisérom i producentom. Videoklip k rovnomennému singlu Identity predstavil multitalentovaný hudobník tento týždeň.

Renesančný umelec a predovšetkým nadaný muzikant Ondřej Brzobohatý dokončil v týchto dňoch videoklip k piesni Identity zo svojho rovnomenného albumu, ktorý vydavateľstvo Supraphon vydalo ešte minulý rok. V novom videoklipe si nielen zahral hlavnú postavu, ale prvýkrát si vlastný klip sám režíroval. Zároveň bol aj scenáristom a producentom klipu. „Najviac ma bavila práve tá náročnosť nakrúcania, keď som kombinoval réžiu s hraním. Vďaka dôkladnej príprave a skvelému tímu profesionálov pred aj za kamerou, ktorými som sa obklopil, bolo nakoniec všetko jednoduchšie a zároveň zábavnejšie,“ poznamenal na margo svojho režijného debutu Ondřej Brzobohatý.

Ondřej na klipe spolupracoval s ozajstnými profesionálmi vo svojom odbore. Pre svoj režisérsky debut oslovil kameramana oceneného Českým levom za film Hlídač č. 47 Karla Fairaisla a o strih sa postaral jeden z najlepších slovenských strihačov Filip Malásek. Pred kamerou potom Ondřej režíroval okrem seba samého aj také hviezdy, akými sú Ben Cristovao, Václav Noid Bárta či Karel Gott, ktorí v klipe stvárňujú práve Brzobohatého rôzne identity. Obsadenie zlatého slávika do jednej z úloh okomentoval Brzobohatý s úsmevom: „Dovolil som si obsadiť Karla Gotta z dvoch dôvodov. Iný taký Karel Gott, ktorý by zahral Karla Gotta, neexistuje a predovšetkým som vedel, že hranie pred kamerou s dávkou humoru má Karel rád a že si to tým pádom užijeme spoločne. A tak sa aj stalo.“  Čerešničkou na torte je nepochybne obsadenie Ondřejovej priateľky a Miss World Taťány Kuchařovej, ktorá sa v klipe predvedie hneď v niekoľkých prekvapivých úlohách.

Album Ondřeje Brzobohatého IDENTITY vyšiel v máji 2014 a okamžite sa stal hitom. Potvrdzuje to i získanie Zlatej platne za predaj tohto mimoriadne úspešného debutového albumu na jeseň minulého roka, ako i udelenie Platinovej platne tento rok v marci. Okrem vydania albumu strávil Ondřej uplynulý rok intenzívnym koncertovaním v rámci turné Identity Tour v Čechách a na Slovensku. Identity Tour 2015 zakončí šesť októbrových koncertov na Slovensku, no už v novembri na neho nadväzuje Symphonicum Tour na siedmich veľkých českých a slovenských pódiách.

Na jeseň vyjde komplet DVD + CD so záznamom koncertu Ondřeje Brzobohatého, ktorý vydá Supraphon v spolupráci s hudobnou televíziou Óčko v rámci série G2 Acoustic Stage. Pôjde o záznam koncertu z pražskej Retro Music Hall, ktorý sa uskutočnil 9. júna s hosťami Johny Machette a Petrom Cmoríkom.

Termíny blížiacich sa koncertov nájdete na stránke: ondrejbrzobohaty.cz

Foto: Benedikt Renc

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Lukáš Adamec, Lukáš Adamec pripravuje nový album. Prvý singel je už von!

Lukáš Adamec pripravuje nový album. Prvý singel je už von!

O pozornosť vo vodách slovenskej hudobnej scény sa opäť hlási spevák Lukáš Adamec, a to s novou skladbou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *