streda - 24. apríla, 2024
, Chalanov z Malého Princa delia kilometre, ale spája ich hudba

Chalanov z Malého Princa delia kilometre, ale spája ich hudba

V žilinskom štúdiu Rádia Rebeca nás navštívili chalani z rockovej kapely Malý Princ. O svojej pestrej histórii, tvorbe ale aj o plánoch do budúcnosti porozprávali Miro a Juro.

Hudobná skupina MALÝ PRINC vznikla ešte niekedy začiatkom roku 1990 v Bratislave. Založili ju gitaristi Miro Jurika a Juro Tomašovič, ktorí v nej pôsobia do súčasnosti. V roku 1996 sa MALÝ PRINC zúčastnil finále súťaže Rock FM Fest v Banskej Bystrici so skladbou Niet prečo klamať a v roku 1998 finále Košického zlatého pokladu v Košiciach s piesňou Stále viac mi chýbaš. S touto skladbou obsadila kapela druhé miesto a dostala ponuku nahrať album pod krídlami vtedajšieho vydavateľstva Slovenského rozhlasu v Bratislave, ktorý v roku 1999 pod názvom B 612 aj vyšiel. Na spomínanom albume  bolo 15 skladieb, na ktorých sa podieľali jednak členovia skupiny, ale aj takí skveli textári ako bol Jozef Urban či Ľuboš Zeman.

MALÝ PRINC niekedy po roku 2000 prestal fungovať a až po takmer jedenásťročnej odmlke sa v roku 2011 vrátil na koncertné pódia s novým spevákom – finalistom 1. série súťaže Superstar Martinom Kelecsényim a s novým elánom do hrania. V priebehu rokov 2011 až 2016 skupina vystupovala na rôznych festivaloch a akciách po Slovensku.

S Martinom Kelecsényim kapela nahrala a vydala v roku 2013 päť- pesničkové CD s názvom Trinásteho trinásty. V kapele sa po roku 2011 vystriedalo viacero hudobníkov najmä na poste bubeníka a to okrem iného aj bývalý bubeník skupiny TEAM Erich Siegel a spevák – bubeník Michal Chrenko. V roku 2016 odišiel zo skupiny spevák Martin Kelecsényi a nahradil ho terajší leader skupiny Palo Oravec a za bicie si sadol legendárny Ďuso Petrus.

MALÝ PRINC hrá teda aktuálne v zostave Palo Oravec (spev), Miro Jurika (gitara), Juro Tomašovič (gitara), Miro Manďák (gitara), Palo Kvak (bass gitara) a Ďuso Petrus (bicie) a v tejto zostave nahral začiatkom roka 2017 tri nové štúdiové skladby: Kým sme šťastie unavili, Ráno a Telefóny.

Aktuálny singel s názvom „Kým sme šťastie unavili“ nahrala kapela začiatkom roku 2017 v štúdiu u Peťa Šímu v Moravskom Lieskovom spolu s ďalšími dvomi skladbami Telefóny a Ráno. Toto troj-pesničkové CD kapela nahrala už s novým, terajším spevákom Palom Oravcom. Skladba vznikla pôvodne na úplne iný text, a vlastne až po jej zložení a naskúšaní ju Miro Jurika otextoval nanovo. Kým sme šťastie unavili je skladba o nádeji, že dostatočne unavené šťastie môže naozaj sadnúť na každého…hádam teda už konečne sadne aj na chalanov z kapely Malý princ.

Autor: Tatiana Paučinová

Webeditorka Rádia Rebeca. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *