utorok - 16. apríla, 2024
, Víkend bude športový. Kam za akciou v Žilinskom kraji? (sobota, nedeľa 3. – 4. jún)

Víkend bude športový. Kam za akciou v Žilinskom kraji? (sobota, nedeľa 3. – 4. jún)

Športová redakcia Rádia Rebeca bude pravidelne pripravovať pozvánky na zaujímavé športové podujatia v regióne Žilinského kraja.

Futbal:

Najvyššie dve futbalové súťaže už máme úspešne v cieli, takže poznáme aj víťazov. Nás tešia najmä úspechy úradujúceho futbalového majstra MŠK Žilina a tretie miesto MFK Ružomberok.

Najbližší víkend môžu ale fanúšikovia dobrého futbalu fandiť ešte zápasom tretej ligy, ktorá má v Žilinskom kraji bohaté zastúpenie. V sobotu o 17. hodine sa v Čadci odohrá zápas s Námestovom a v prípade domácej výhry by sa Čadca bodovo dotiahla na svojho súpera z Oravy.

V nedeľu máme zápasov viacero. Už istý víťaz tretej ligy Liptovský Hrádok hostí doma siedmy Lučenec. Teplička nad Váhom cestuje do Fiľakova. Javorník Makov má už len teoretickú šancu na záchranu v súťaži a potrebuje k tomu poraziť Novú Baňu.  Zároveň bude Makov pozorne sledovať výsledok ďalšieho kysuckého celku. Krásno nad Kysucou hostí druhého adepta na vypadnutie Detvu.

Hokejbal:

V piatok o 16. hodine nastúpi naša hokejbalová reprezentácia na svoj druhý zápas na majstrovstvách sveta v Pardubiciach. Po víťazstve nad výberom Indie čaká na našich chalanov reprezentácia Fínska. V sobotu o pol desiatej večer naši odohrajú posledný zápas základnej skupiny proti Grécku.

Hokejbal sa hrá nielen v Pardubiciach, ale aj na Kysuciach. V sobotu sa dozvieme, ktoré mužstvo uzavrie semifinálový štvorlístok Kysuckej Hokejbalovej Ligy.

O 13:30 hod sa hrá rozhodujúci zápas medzi Empire Okružná – Hbk KNM Predators (Stav série: 1:1)

V nedeľa sa začnú prvé semifinálove zápasy Play-off Kysuckej Hokejbalovej Ligy
13:30 hod KHK Suché dresy – Semifinalista, ktorý skončil po ZČ v tabuľke bližšie ku KHK
15:00 hod HBC Čadca Podzávoz – Semifinalista, ktorý skončil po ZČ v tabuľke najnižšie ku HBC

(Hrá sa na 2 víťazné zápasy)

Hasičský šport:

V sobotu pokračujú v našom kraji ďalšie okresné hasičské súťaže, dospelí hasiči bude súťažiť v okrese Ružomberok a deti z okolia Žiliny si zmerajú svoje sily v okresnom kole hry „Plameň“ v Kamennej Porube.

Dobrovoľný hasičský zbor Rudinka okres Kysucké Nové Mesto pozýva na 24.ročník hasičskej súťaže o Putovný pohár starostu obce, ktorá sa uskutoční v nedeľu o 11.00 hod na ihrisku v Rudinke. Súťaž je zaradená do Severoslovenskej Hasičskej Ligy ako 2. kolo.

Cyklistika

Cyklistika v poslednom čase kraľuje žilinskému kraju a nebude tomu inak ani najbližší víkend. V Campingu Belá Nižné Kamence sa bude konať tradičný 24 hodinový MTB maratón. Podstatu podujatia najlepšie vystihuje citát organizátora: Nezáleží na tom, či jazdíš sólo alebo v dvoj či štvorčlennom tíme – záleží na pocite, ktorý zažiješ, keď si o tretej ráno v temnom lese povieš: „Už len 9 hodín do cieľa“… štart je naplánovaný na sobotné pravé poludnie.

Box

Sobotný športový večer bude spestrený unikátnym podujatím.

Po rokoch konečne MMA v Žiline, tentokrát v 8 metrovom oktagone! Príďte na galavečer MMA, K1 a BOXU do športovej haly na Rosinkách v Žiline. Nenechajte si ujsť túto skvelú akciu. Vstupenky sú už v predaji!

Organizátor podujatia: Wolf Pride Gym MMA Žilina

Začiatok je v sobotu o 20:00 hod

Toľko zo športových pozvánok na najbližší víkend. V pondelok prinesieme vyhodnotenie a výsledky zo spomínaných podujatí. Vy nám už teraz môžete posielať pozvánky k vám a my ich radi zverejníme vo vysielaní Rádia Rebeca aj na našom webe rebeca.sk

zdroj foto: archív FK Čadca

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *