sobota - 20. apríla, 2024

Dobrá správa z hokejbalu! Naši odštartovali MS výhrou nad Indiou 3:1

Duel slovenskej mužskej reprezentácie bol prvým z celkového počtu 85 stretnutí, ktoré sa na MS 2017 odohrajú.

Slováci od úvodu nastúpili aktívne a v prvých minútach zápasu tvorili hru najmä v útočnom pásme. Dva gólové momenty priniesol prelom piatej a šiestej minúty. Najskôr strelou do ľavého horného rohu bránky Indie otvoril skóre Libor Teplický a následne z bezprostrednej blízkosti prekonal Stanislava Petríka Amrit Purewal. O tri minúty však prinavrátil vedenie slovenskému mužstvu Patrik Svitana, tretí gól pridal po prihrávke od svojho klubového spoluhráča Milana Rampáčka Jaroslav Martinusík. Slováci mali v prvej tretine šancu navýšiť skóre aj po nariadenom trestnom strieľaní kvôli sekaniu, zakončenie Michala Hrivnáka však výborným zákrokom nohou chytil Deepe Toor.

V úvode druhého dejstva mali zverenci trénera Ďurisa možnosť početnej výhody, a hoci viac ráz ohrozili Toorovu bránku, ani jeden zo streleckých pokusov do nej neprenikol. Následne spoľahlivo vyriešil indický náznak prečíslenia Petrík, ktorý zabránil Purewalovi pridať svoj druhý gól v stretnutí. V podobnej situácii sa na opačnej strane ocitla aj skalická dvojica Martinusík – Rampáček, aj v tomto prípade však akcia stroskotala na brankárovi. Prostredná tretina bola popretkávaná vylúčeniami, napriek viacerým sľubným šanciam na oboch stranách sa však skóre duelu nemenilo.

Po prestávke indickí hokejbalisti dohrávali presilovú hru zo záveru druhej časti, po jej uplynutí sa však dianie presunulo do ich obranného pásma. Aktivita Slovákov vyústila do ďalšieho vylúčenia, tento raz na strane Indie, keď Jagpal Sandhu tvrdo narazil Miroslava Božika na zadný mantinel. Slovenskému celku sa početnú výhodu využiť nepodarilo, naopak, v nasledujúcich minútach zažili krušné chvíle, keď na trestnej lavici sedel Radovan Zelenka i Boris Oravec. Počas oslabenia skvele zastúpil brankára Petríka útočník Martin Kollár, ktorý zastavil loptičku z hokejky JK Gilla mieriacu do odkrytej bránky. Rovnako ako druhá, ani prostredná pätnásťminútovka gól napokon nepriniesla a Slováci tak majú za sebou víťazný štart majstrovstiev.

Jozef Ďuris, tréner Slovenska: Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, čo sa napokon aj potvrdilo. Osobne som spokojný iba s prvou tretinou, ktorú sme odohrali tak, ako som si predstavoval. V ďalšom priebehu sme boli akýsi zaspatí, súper zlepšil pohyb, prestrieľali nás. Vtedy nás podržal v bránke Stano Petrík. V tretej tretine to už bolo opäť lepšie, ale veľké množstvo šancí sme zahodili, chalani k nim akosi laxne pristupovali. Musíme sa na to sústrediť, tie góly budú dôležité.

Slovensko – India 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)

Góly a asistencie: 4:41 Teplický (Lipták), 8:15 Svitana (Lipták), 11:12 Martinusík (Rampáček) – 5:03 Purewal

Rozhodcovia: Černý, Horský

Slovensko: Petrík (Mišovec) – Titka, Káčer, Bujdák, Minárik, Blahut, Zelenka, Tupý, Dejneka – Hrivnák, Kollár, Beniač, Slovák, Martinusík, Rampáček, Škultéty, Maděra, Oravec, Teplický, Svitana, Božík, Piják, Lipták.

India: Toor (Mangat) – Gill, Kahlon, R. Kaila, S. Kaila, Kalkat, Mahil, Sandhu – Bassi, D. Brar, S. Brar, T. Brar, Dhillon, Dosanjh, JC Gill, JK Gill, S. Gill, Chima, Kalkat, Mallais, Mohamed, Purewal, Sidhu.

O zápase s Indiou sme sa porozprávali s Lukášom Pijákom, útočníkom slovenskej reprezentácie:

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …