sobota - 1. októbra, 2022
, FOTOGALÉRIA: MHK Martin postúpil do finále, zahráme si s Humenným

FOTOGALÉRIA: MHK Martin postúpil do finále, zahráme si s Humenným

JE TO TAM! MHK Martin je vo finále 2. hokejovej ligy! Po druhom semifinálom zápase s HKM Rimavská Sobota sa predpoklady stali realitou. V sobotu martinský tím potvrdil svoj postup víťazstvom v druhom semifinálovom zápase, kde porazil súpera na domácom ľade 6:3.

Skóre zápasu otvoril blafáčikom a zároveň svojim hetrikom aj uzavrel  Patrik Huňady, útočník MHK Martin. Podľa vlastných slov sa „len tak poflakoval“ po súperovej modrej a napokon to vypálilo. Ako videl sobotný zápas a čo hovorí na záverečné gesto súperov počas ďakovačky?

 

Martinský tréner Ján Galamboš priznal, že s náskokom poľavili a urobili viacero chýb, kedy „rýchla a nebezpečná“ Rimavská Sobota náskok dobiehala. „Posledných päť minút bolo ako stroj bez oleja,“ dodal. Do akej miery sa priblížili očakávania pred zápasom realite a ako Galamboš zhodnotil celý duel?

V sérii o prvenstvo v súťaži sa hrá na tri víťazné zápasy, pričom prvé dva sa odohrajú cez víkend 17. – 18. marca v Humennom, na tretí pozývame do Martina 24. marca. Príďte  podporiť domáci tím a nech vás je poriadne počuť!

Fotogaléria: Ľudovít Lettrich

 

MHK Martin – HKM Rimavská Sobota 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Góly: 10:21 Huňady (Oravec), 14:33 Jurášek (Hriňa, Pokrivčák), 25:25 Huňady (B. Srnka), 32:25 Jurášek (Poliaček), 45:15 Poliaček a 58:35 Huňady (Vilchinskiy, Hriňa), resp. 26:17 Dmitriev (Moroz), 38:26 Filipiak (Nociar, Šagát) a 42:44 J. Slovák (Filipiak).

Vylúčení: 4:2. Presilovky: 2:0Oslabenia: 1:0Rozhodcovia: Píšťanský – Ševčík, Durmis. Diváci: 1 520. Stav série: 2:0.

MARTIN: Gavalier – Hriňa, Škumát, Dvořák, Oravec, Fillo, Mendel – Pokrivčák, Jurášek, Poliaček – Huňady, B. Srnka, Vilchinskiy – Brveník, Olejník, Kamenický – Lauko, Rechtorík, Hanes.

RIMAVSKÁ SOBOTA: Križan – M. Slovák, Nociar, Urban, Škantár, Zorvan, Matúška – J. Slovák, Filipiak, Šagát – Moroz, Skvortsov, Dmitriev – Buda, Fekiač, Domaev – Fiľo, Heckl.

Druhé semifinále: Humenné – Liptovský Mikuláš B 3:2 PP (2:0).

, FOTOGALÉRIA: MHK Martin postúpil do finále, zahráme si s Humenným
Foto: Oľga Rohaľová

Hokejisti sa síce k sobotňajšiemu zápasu prebojovali s veľkými náskokmi, no uvedomovali si aj veľkú zodpovednosť. Aké pocity mal brankár Lukáš Gavalier ešte pred duelom?

“Pocity sú určite kladné a pozitívne, keďže sme vyhrali prvý zápas, avšak nesmieme sa s tým uspokojiť, pretože nám treba urobiť ešte jeden krok k tomu, aby sme sa dostali ďalej. Treba sa zodpovedne pripraviť, ako keby prvý zápas ani nebol a začínalo sa od 0:0,” dodal.

“ Tak, aby nikto nemohol na nás v budúcnosti ukazovať prstom, že sme si licenciu kúpili. Martinský hokej má na to, aby sa vrátil na pozície, ktoré mu patria, čestným spôsobom. Podporte chalanov z hľadiska a oni vás potešia z ľadu,“ aj takto vyzýval pred zápasom k podpore prezident klubu Vladimír Polakovič.

A podpora prišla vo veľkom! A veľký je aj výsledok. Ďakujeme

Zdroj: Oľga Rohaľová, Facebook/MHK Martin

Fotogaléria: Ľudovít Lettrich

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Odkazy III., Odkazy III. koncert venovaný spomienke na Alicu Masarykov je za nami. Ako sa vydaril?

Odkazy III. koncert venovaný spomienke na Alicu Masarykov je za nami. Ako sa vydaril?

Dňa 17. septembra 2022 sa v rámci projektu Odkazy III. uskutočnil koncert klasickej hudby venovaný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *