piatok - 14. júna, 2024
, FOTOGALÉRIA: MHK Martin postúpil do finále, zahráme si s Humenným

FOTOGALÉRIA: MHK Martin postúpil do finále, zahráme si s Humenným

JE TO TAM! MHK Martin je vo finále 2. hokejovej ligy! Po druhom semifinálom zápase s HKM Rimavská Sobota sa predpoklady stali realitou. V sobotu martinský tím potvrdil svoj postup víťazstvom v druhom semifinálovom zápase, kde porazil súpera na domácom ľade 6:3.

Skóre zápasu otvoril blafáčikom a zároveň svojim hetrikom aj uzavrel  Patrik Huňady, útočník MHK Martin. Podľa vlastných slov sa „len tak poflakoval“ po súperovej modrej a napokon to vypálilo. Ako videl sobotný zápas a čo hovorí na záverečné gesto súperov počas ďakovačky?

 

Martinský tréner Ján Galamboš priznal, že s náskokom poľavili a urobili viacero chýb, kedy „rýchla a nebezpečná“ Rimavská Sobota náskok dobiehala. „Posledných päť minút bolo ako stroj bez oleja,“ dodal. Do akej miery sa priblížili očakávania pred zápasom realite a ako Galamboš zhodnotil celý duel?

V sérii o prvenstvo v súťaži sa hrá na tri víťazné zápasy, pričom prvé dva sa odohrajú cez víkend 17. – 18. marca v Humennom, na tretí pozývame do Martina 24. marca. Príďte  podporiť domáci tím a nech vás je poriadne počuť!

Fotogaléria: Ľudovít Lettrich

 

MHK Martin – HKM Rimavská Sobota 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Góly: 10:21 Huňady (Oravec), 14:33 Jurášek (Hriňa, Pokrivčák), 25:25 Huňady (B. Srnka), 32:25 Jurášek (Poliaček), 45:15 Poliaček a 58:35 Huňady (Vilchinskiy, Hriňa), resp. 26:17 Dmitriev (Moroz), 38:26 Filipiak (Nociar, Šagát) a 42:44 J. Slovák (Filipiak).

Vylúčení: 4:2. Presilovky: 2:0Oslabenia: 1:0Rozhodcovia: Píšťanský – Ševčík, Durmis. Diváci: 1 520. Stav série: 2:0.

MARTIN: Gavalier – Hriňa, Škumát, Dvořák, Oravec, Fillo, Mendel – Pokrivčák, Jurášek, Poliaček – Huňady, B. Srnka, Vilchinskiy – Brveník, Olejník, Kamenický – Lauko, Rechtorík, Hanes.

RIMAVSKÁ SOBOTA: Križan – M. Slovák, Nociar, Urban, Škantár, Zorvan, Matúška – J. Slovák, Filipiak, Šagát – Moroz, Skvortsov, Dmitriev – Buda, Fekiač, Domaev – Fiľo, Heckl.

Druhé semifinále: Humenné – Liptovský Mikuláš B 3:2 PP (2:0).

, FOTOGALÉRIA: MHK Martin postúpil do finále, zahráme si s Humenným
Foto: Oľga Rohaľová

Hokejisti sa síce k sobotňajšiemu zápasu prebojovali s veľkými náskokmi, no uvedomovali si aj veľkú zodpovednosť. Aké pocity mal brankár Lukáš Gavalier ešte pred duelom?

“Pocity sú určite kladné a pozitívne, keďže sme vyhrali prvý zápas, avšak nesmieme sa s tým uspokojiť, pretože nám treba urobiť ešte jeden krok k tomu, aby sme sa dostali ďalej. Treba sa zodpovedne pripraviť, ako keby prvý zápas ani nebol a začínalo sa od 0:0,” dodal.

“ Tak, aby nikto nemohol na nás v budúcnosti ukazovať prstom, že sme si licenciu kúpili. Martinský hokej má na to, aby sa vrátil na pozície, ktoré mu patria, čestným spôsobom. Podporte chalanov z hľadiska a oni vás potešia z ľadu,“ aj takto vyzýval pred zápasom k podpore prezident klubu Vladimír Polakovič.

A podpora prišla vo veľkom! A veľký je aj výsledok. Ďakujeme

Zdroj: Oľga Rohaľová, Facebook/MHK Martin

Fotogaléria: Ľudovít Lettrich

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *