sobota - 20. júla, 2024
, Legendárna moravská kapela Bastard sa pripravuje na svoj veľký comeback

Legendárna moravská kapela Bastard sa pripravuje na svoj veľký comeback

Vo štvrtok 18. februára bola hosťom v našom žilinskom štúdiu hardrocková moravská kapela z Haviřova, Bastard.

Spevák Láďa Tomis a Mojmír Krochmalný, ktorý hrá na bicích porozprávali našej moderátorke Petre Bukovej nielen o histórii kapely Bastard, ale aj o príčinách zániku a následného návratu na domácu hudobnú scénu.

Kapela Bastard totiž vznikla v roku 1993. Pôvodná zostava pozostávala z: Láďa Tomis – spev, Ladislav Krečmér – gitara, Libor Štumpfe – gitara, Petr Galambica – basová gitara a Lumír Outrata – bicie. V roku 1994, okrem toho, že boli predkapelou na koncertoch kapely Kabát, vydali svoj debutový album Bastard, ktorý zaznamenal obrovský úspech. K albumu boli vydané dva single a vznikol aj videoklip. V roku 1995 a 1996 však prichádza koniec a kapela prestala aktívne hrať. V roku 2015 však prichádzajú opäť v staronovom zložení Láďa Tomis – spev, Ladislav Krečmér – gitara, Mojmír Krochmalný – bicie, Jarda Pačes Dolejš – gitara a Jarek Jedlička – basová gitara. Cieľom kapely je znova prinášať novú hudbu, hrať množstvo koncertov a získavať neustále nových fanúšikov.

Témou rozhovoru bol aj nový videoklip k piesni „Věrím“ ako i pripravovaný nový album a turné, počas ktorého neobídu ani Slovensko a mnoho ďalších zaujímavých tém. Ak ste nestihli rozhovor s touto sympatickou legendou na česko-slovenskej hudobnej scéne, môžete tak urobiť práve teraz, keď si vypočujete ich rozhovor v našom archíve.

Foto: autor

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Erika Jurinová, Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

O nedostatku sestier sa hovorí najmä v súvislosti so zdravotníctvom, no chýbajú aj v sociálnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *