pondelok - 27. mája, 2024
, Chcete vidieť Hanu? My vám dáme lístky!

Chcete vidieť Hanu? My vám dáme lístky!

Hudobná inscenácia HANA je návratom žilinského divadla k väzbám, ktoré si ctí. Je veľkou poctou Hane Hegerovej, ktorá začínala svoju profesionálnu dráhu v päťdesiatych rokoch minulého storočia (1953-1958) práve na doskách žilinského divadla., Chcete vidieť Hanu? My vám dáme lístky!

Zaujala vás táto inscenácia? Zapojte sa do súťaže o voľné vstupy! Napíšte nám na sutaz@rebeca.sk   – meno vášho obľúbeného slovenského herca/herečky. Žrebujeme v nedeľnej relácii Víkend s Rebecou /18.2./, kedy niečo viac o hre HANA prezradí samotná predstaviteľka hlavnej postavy Lucia Lužinská. Predstavenie sa koná v martinskom Kine Strojár 21. februára /streda/ o 19.00 hod. Výherkyňou dvoch lístkov na predstavenie Hana je Alexandra Kvašnicová. Gratulujeme! 

Hra Petra Pavlaca, ktorú napísal na telo žilinského súboru, nás zavedie do zákulisia regionálneho divadla, v ktorom sa pripravuje hudobno-divadelný večer o Hane Hegerovej. Hlavná hviezda súboru, na ktorej je celá produkcia postavená, sa však nečakane rozhodne z divadla odísť. V predstavení ju má narýchlo nahradiť mladá absolventka herectva z hlavného mesta. Jej príchod rozvíri zdanlivo pokojné provinčné vody a postupne sa dozvedáme, že nie všetko je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Príbeh mladej herečky, ktorá sa ocitla v zložitej životnej situácii, spoznávame prostredníctvom silných Hegerovej piesní vo výnimočnom podaní herečky a speváčky Lucie Lužinskej a Veroniky Strapkovej.

Cez jej skladby, ktoré ukrývajú príbeh a tajomstvo, chceme hovoriť o vzťahoch a únikoch do intimity ticha a slov na hranici spievania. „Inscenácia Hana je projektom, cez ktorý sa chceme pozrieť sami na seba. Vrátiť sa k väzbám, ktoré si ctíme, a ktoré aj tak trochu môžu za to, že sme tu a teraz práve my. Chceme to zvládnuť so svojským nadhľadom, odstupom, v plnej zodpovednosti a prostriedkami nám vlastnými. Je to úsilie vytvoriť originál, cez ktorý sa majú šancu nájsť aj naši diváci. Hana nám ponúka priestor pre konfrontáciu s 60 ročnou minulosťou tohto divadla a ľudí, ktorí v ňom existovali, ale hlavne existujú dnes. Hana Hegerová sa stala istým symbolom cesty, po ktorej sa dá kráčať tak, aby sa po niekoľkoročnom ohliadnutí dalo povedať, že to stálo za to.“ Anton Šulík, riaditeľ divadla a režisér inscenácie Hana.

Hlavná predstaviteľka v deň predstavenia oslávi aj narodeniny:)

Na chvíľu sme si dovolili vyrušiť predstaviteľku hlavnej postavy Luciu Lužinskú pri stavaní snehuliaka, aby vám porozprávala čo má nové, čomu sa práve venuje ale hlavne vás na hudobnú inscenáciu Hana sama pozvala.

 

text: Peter Pavlac

hudobné aranžmán a naštudovanie: Marek Pastírik, Šimon Švidraň 

účinkujú: Lucia Lužinská, Veronika Strapková, Tajna Peršic, Michal Tomasy, David Uzsák, Braňo Bačo, Boris Zachar, Karin Holešová, Martina Vyšinská, Patrícia Hanuliaková

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Noc múzeí a galérií, Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Netradičná noc plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká všetkých, ktorí zavítajú do Slovenského národného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *