utorok - 18. júna, 2024
, CINEAMA 2017: Súťaž amatérskej filmovej tvorby

CINEAMA 2017: Súťaž amatérskej filmovej tvorby

Zapojte sa do 5. ročníka regionálneho kola súťažnej prehliadky amatérskej filmovej tvorby CINEAMA, ktorú organizuje Turčianske kultúrne stredisko v Martine. Víťazné filmy sa dostanú až na svetovú súťaž amatérskych filmov UNICA.

CINEAMA je celoštátna postupová súťaž a prehliadka amatérskej filmovej tvorby. Súťaž sa koná každý rok a nie je tematicky zameraná. Určená je deťom, mládeži a dospelým, ktorí súťažia v štyroch vekových skupinách. Okrem vekových skupín sa súťaž koná aj v rôznych žánrových kategóriách: dokument, reportáž, hraný film, animovaný film, experiment, videoklip, minútový film. Súťaž je založená na dobrovoľnej činnosti a umeleckej tvorbe žiakov, študentov a občanov; jednotlivcov a členov filmových klubov.

Súťaž je trojkolová a najlepšie ocenené diela z celoslovenského kola budú nominované do výberu, z ktorého porota vytvorí kolekciu na českú národnú súťaž „Český videosalón“ a kolekciu na svetovú súťaž amatérskych filmov UNICA.

Uzávierka doručenia súťažných prác do Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine je 7. marca. Vyhodnotenie súťaže CINEAMA sa uskutoční 23. marca o 16:00 v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Viac informácií spolu s prihláškou nájdete na stránkach Turčianskeho kultúrneho strediska.

, CINEAMA 2017: Súťaž amatérskej filmovej tvorby

zdroj: Turčianske kultúrne stredisko v Martine

foto: zdroj

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *