streda - 19. júna, 2024

Čo spojilo POLEMIC, Adelu Banášovú a Ivana Kandráča? Takto ste POLEMIC ešte nevideli!

To, že skupine POLEMIC zmysel pre humor nechýba, nie je žiadna novinka. Tentokrát však najpočetnejšia SKA partia vymyslela a zrealizovala poriadnu hudobnú recesiu. V najnovšom videoklipe k aktuálnemu singlu Poď s nami si členovia skupiny zahrali tak trochu netradičných účastníkov talentovej súťaže. Ich výkony hodnotila odborná porota na čele s Adelou Banášovou.

Hviezdna rota v podaní POLEMICU

, Čo spojilo POLEMIC, Adelu Banášovú a Ivana Kandráča? Takto ste POLEMIC ešte nevideli!Členovia POLEMICU nemajú ani najmenší problém, pravidelne si sami zo seba vystreliť a kráľovsky pri tom zabaviť svojich skalných fanúšikov. Navyše, ako sa zdá, radi sa prezliekajú do masiek a kostýmov od výmyslu sveta. Dôkazom je nový videoklip „Poď s nami“, ktorý predstavujú práve dnes. Potom, čo sa pri predošlom videu „Dáma“  nechali zamaskovať doslova na nepoznanie za starých pánov, tentokrát si zase vymysleli klip, v ktorom stvárňujú účastníkov talentovej súťaže. A nie hocijakých! Neprehliadnuteľný imitátor Michaela Jacksona, cvičiteľ psa, ktorý odmieta urobiť čo i len jediný krok, či excentrický kúzelník, ktorý až podozrivo pripomína Draculu.To je len malá vzorka kostýmov, ktoré sa predviedli na pľaci počas nakrúcania. Dohromady Polemici vytvorili vďaka maskám a vydareným hereckým výkonom priam ukážkovú hviezdnu rotu talentových súťaží. „Dali sme hlavy dohromady a premýšľali sme nad vtipnými účastníkmi a talentami, ktoré by sme mohli zahrať. Spoločne sme vymysleli rôzne postavičky a navzájom sme si ich porozdeľovali,“ vysvetľuje na margo námetu člen kapely Peter Petko Opet alias videoklipový Michael Jackson.

Hviezdni súťažiaci – hviezdna porota

Ako sa na správnu talentovú súťaž patrí, účastníkov súťaže hodnotila za skutočným porotcovským pultom odborná porota v zložení moderátorka Adela Banášová, speváčka Zuzana Smatanová a zvukový majster, producent a muzikant Peter Sanchez Saniga.  Tá na pľaci pôsobila celkom reálne, miestami to na nakrúcaní vyzeralo ako v dejisku skutočnej talentovej súťaže. „Bol to veľmi rozporuplný pocit, pretože nám bolo nakázané, aby sme sa tvárili znechutene a aby sme ich rušili, ale mne sa veľmi páčili, takže, išla som vlastne proti sebe,“ smeje sa Adela, ktorá sa ocitla na pár hodín pred kamerou v naozaj netradičnej polohe. „Chalani sa mi páčili, ale nebolo mi dovolené svoje nadšenie prejaviť a musela som ich zrušiť červeným tlačítkom,“ posťažovala si.

„Asi najviac ma pobavilo číslo so švihadlom a určite aj Bejzove kúzelnícke číslo. Ťažko vybrať jedno najlepšie,“ dodáva. Rolu takzvaného „kata“, teda najprísnejšieho porotcu na pľaci „schytala“ speváčka Zuzana Smatanová. „Za takúto prísnu porotkyňu som bola prvýkrát. Veľmi ma to bavilo, v porote sme boli vo výbornej zostave,  mali sme výborných súťažiacich a bolo to naozaj veľmi vtipné!“ Rolu porotcu si pochvaľuje aj hudobník Peter Sanchez Saniga; ako priznáva, bezkonkurenčne najviac sa počas nakrúcania zabavil na talentovom čísle Ivana Kandráča…

, Čo spojilo POLEMIC, Adelu Banášovú a Ivana Kandráča? Takto ste POLEMIC ešte nevideli!

Nekorunovaný kráľ kastingov Ivan Kandráč is back!

Napriek množstvu talentov, predvedených na javisku pred okom odbornej poroty, sa najväčšou hviezdou kastingu napokon nestal ani jeden člen POLEMICU. Po všetkých číslach napokon pred porotu predstupuje „profesionálny účastník talentových kastingov“ a známy člen všetkých hviezdnych rôt Ivan Kandráč. Potom, čo s prehľadom vo svojom materinskom jazyku, takzvanej „kandráčovine“ odrecituje hit POLEMICU „Komplikovaná“, stáva sa absolútnym víťazom súťaže.

Keď režisér, tak Marek Mackovič…

Pri voľbe režiséra POLEMIC stavil na istotu, teda na svojho obľúbeného režiséra a úspešného slovenského filmára Mareka Mackoviča zo spoločnosti Filmpark, ktorý je podpísaný tiež pod tvorbou videoklipu „Dáma“. Ako Marek vysvetľuje, ponuku na ďalšiu spoluprácu s POLEMICOM prijal s radosťou, vzhľadom na to, že s členmi kapely funguje vo výbornej ľudskej i pracovnej symbióze. „Pri vymýšľaní námetu nám napadlo viacero variant, a nápad s talentovou súťažou sa nám zapáčil zo všetkých najviac,“ prezrádza. „Námet sme tvorili s POLEMICOM spoločne, čo je skvelé – to je vec, ktorá sa mi na práci s nimi páči – chalani sa stávajú aktívnou súčasťou tvorivého procesu, každý doň vloží niečo svoje a to je výborné,“ pochvaľuje si Marek spoluprácu a dodáva, že na finálnej verzii scenára videoklipu tentokrát spolupracoval aj Ján Gordulič. Spoločnými silami tak vytvorili vtipné postavičky pre všetkých členov kapely – imitátora Michaela Jacksona (Petko), mystického kúzelníka (Bejzo), synchronizované disko-korčuliarske duo (Mickey a Píter), cvičiteľa zvierat (Shefko), maliara (Lubenko), gymnastu so švihadlom (Pepe) či multitalentovaného multiinštrumentalistu (Mireček).

Aby nebolo známych tvárí v netradičných úlohách dosť, rolu moderátora a zlodeja Lubenkovho obrazu tvorcovia zverili producentovi Jarovi Slávikovi. Medzi účastníkmi kastingu sa okrem POLEMICU mihli aj ďalšie známe tváre. Jednu zo súťažiacich si dokonca zahrala herečka Miška Čobejová, ktorá si na pľac priviedla aj svoju dcérku… Pred kamerou sa objavila tiež herečka Daniela Mackovičová, známa zo seriálu Panelák či spevák Braňo Jobus.

Viac informácií nájdu fanúšikovia na oficiálnom Facebooku skupiny POLEMIC.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *