nedeľa - 14. júla, 2024
, Čo tvorí najspoľahlivejšiu ochranu vozidla

Čo tvorí najspoľahlivejšiu ochranu vozidla

Motorové vozidlá nie sú lacné, takže majitelia áut si logicky hľadajú spoľahlivejšie spôsoby, ako ich udržať v bezpečí. Prostriedkov na ochranu proti krádeži auta existuje niekoľko. Správny výber, pri ktorom neprídete o všetky svoje úspory je ale dôležitý, preto sa vám pokúsime v tejto súvislosti spomenúť to najdôležitejšie.

Po prvé, dávajte pozor na skutočnosť, že okrem mechaniky, môže byť dnes už ochrana auta aj elektronická. Tu vzniká často otázka, aký druh ochrany je spoľahlivejší? Odpoveď je zrejmá – je lepšie nainštalovať obe možnosti naraz a vytvoriť tak kompletnú a spoľahlivú kombináciu bezpečnostného systému. Potom sa môžete vybrať aj na kraj sveta alebo príjemný výlet do prírody,  pri ktorom možno využijete aj dobré nočné videnie.

Bezpečnostný poplachový systém

Hlavnými kritériami pre nákup bezpečnostného systému, ktoré by ste mali zohľadniť, sú:

  • finančné možnosti;
  • trieda vozidla;
  • a osobné želania.

Nezabudnite na zvukovú sirénu, ktorá je automaticky aktivovaná v čase narušenia bezpečnostného systému vozidla. Pracuje samostatne alebo z autobatérie. Dobrý alarm do auta s obojsmernou komunikáciou je na nezaplatenie, ešte lepšie, ak ho dokážete ovládať aj z väčšej vzdialenosti.

Oplatí sa mať po ruke špeciálny imobilizér, no zíde sa vám aj číslo na servis, ktorý je alebo môže byť na váš bezpečnostný systém auta napojený a tak vám v prípade odcudzenia vozidla podať všetky potrebné informácie.

Snažte sa znemožniť krádež aj množstvom času na prekonanie bariéry v podobe zabezpečenia

Predpokladá sa, že najlepšiu ochranu proti krádeži auta majú tie modely, s ktorými sa únoscovia nedokážu vyrovnať za 15 minút. To znamená, že potrebujete množstvo iných a ďalších zabezpečovacích systémov. Najlepšie preto bude, ak si na tieto účely zaistíte a od profesionálov vyberiete univerzálne zabezpečenie auta.

Môžete ho používať a ovládať aj cez svoj mobil a na diaľku, pričom jeho funkcie neohrozí žiadna rušička.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …