štvrtok - 18. júla, 2024
, Do Hrabovskej doliny v Ružomberku bude viesť nový cyklopeší chodník

Do Hrabovskej doliny v Ružomberku bude viesť nový cyklopeší chodník

Nový, vyše kilometra dlhý, cyklopeší chodník začali budovať popri ceste do Hrabovskej doliny v Ružomberku. Prvým cyklistom a chodcom by mohol byť k dispozícii koncom roka.

Podľa hovorcu primátora mesta Ružomberok Viktora Mydla je vybudovanie cyklopešieho chodníka spojené s preložkou inžinierskych sietí, stožiarov verejného osvetlenia, vybudovaním oporných múrov, premostením potoka a osadením dopravných značiek. „Jeho dĺžka bude 1076 metrov, z toho stavebne upravených bude 834 metrov. Šírka cyklochodníka bude dva a pol metra. Povrch bude mať zo zámkovej dlažby,“ uviedol.

Trasa chodníka povedie po ľavej strane Hrabovskej cesty. „Bude napojením na jestvujúci chodník pre peších pri kruhovej križovatke na Hrabovskej ceste. Jeho ukončenie sa plánuje napojením na existujúcu cestu zo štrkodrvy pri hrádzi,“ priblížil Mydlo.Doplnil, že zhotoviteľom je spoločnosť Dopstav. Tá vyhrala súťaž so sumou 295.000 eur. Podľa zmluvy o diele by stavba mala byť dokončená do 28 týždňov od odovzdania staveniska. „Predpoklad je do zimy, záleží však na počasí,“ uzavrel hovorca.

Zdroj: TASR

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …