nedeľa - 14. júla, 2024
, Čo všetko musíme zvládať, ak chceme byť šťastní?

Čo všetko musíme zvládať, ak chceme byť šťastní?

Určite ste si neraz vypočuli humorné poviedky o tom, ako muži zvládajú svoje ochorenie. Za najhoršiu mužskú chorobu sa považuje nádcha. Nebudeme vám mať za zlé, keď budete hľadať v týchto slovách poriadnu dávku irónie. Ale v niektorých prípadoch majú muži na svoju obranu naozaj pár pádnych dôvodov.

Hormón estrogén

Odolnosť žien voči ochoreniam je daná dávkou určitých hormónov, ktoré sa u mužov vyskytujú v menšej miere. Estrogén dokáže podľa vedcov znižovať schopnosť pôsobenia vírusov v ľudských bunkách, a keďže ženy majú tohto hormónu naozaj dosť, oveľa ľahšie sa im odoláva. Samozrejme, že Peyronieho choroba nebude mať s odolnosťou voči nádche  asi veľa spoločného, ale estrogén tu má tiež svoju úlohu. U mužov redukuje tvorbu spermií a podporuje vývoj libida.

Dokonalé rozdiely, ktoré nás spájajú

Každé ochorenie má svoje negatívne účinky, a to ako ich konkrétny človek zvláda zasa závisí od jeho organizmu. Žiadna osoba nie je dokonalou kópiou tej druhej, a preto je skúmanie týchto javov zložitejšie. Podstatou zostáva, že muž má napríklad väčšie predpoklady pre pochopenie repasu kompresora a jednoduchšie chápe technické veci.

Harmónia je základ

Žena si vie poradiť zasa s psychológiou osobnosti, má väčšiu dávku empatie a citov. Vie, aký peeling na tvár má najlepšie účinky pre konkrétnu pleť. Dokonale zvláda viac vecí naraz, pretože využíva obe hemisféry naraz.

Podstatne je toho viac, plusov mínusom máme všetci na rozdávanie. Hlavné je, aby sme si vedeli v tomto svete porozumieť a nájsť v sebe určitú dávku kompromisu a pochopenia. Ovládať základný jazyk lásky, akceptovať spôsoby, ktorými váš partner dáva najavo svoje city.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *