utorok - 16. apríla, 2024
, Long tail: Využitie obchodovania na internete

Long tail: Využitie obchodovania na internete

Podnikanie sa v rôznych formách musí prebíjať nemalou konkurenciou a vyhľadávať spôsoby, ako dostať svoju ponuku do popredia. Klasické založenie spoločnosti je len jedným z krokov, ktoré musia predchádzať ostatným riešeniam a využívaniu overených stratégií.

Dlhý chvost (z angl. Lon tail) je teória, ktorá tvrdí, že vo svete internetu môžu prežiť najmä špecializované produkty pre špecifické skupiny zákazníkov. Muž, ktorý preslávil túto teóriu bol Chris Anderson.

Využitie teórie v praxi

Spoločnosť Amazon sa ako prvá pokúsila s touto teóriou preraziť v online priestore a musíme uznať, že sa jej to naozaj podarilo. Samozrejme, že nestačí vlastniť kvalitný e-shop a spoliehať sa na to, že zákazník pribehne k počítaču sám.

Využitie dlhého chvosta v internetovom obchode presadila táto spoločnosť v dvoch základných veciach.  Jednou bolo, že aj pomocou efektívneho linkbuildingu mohla šíriť informácie o konkrétnej knihe. Druhý prípad bol, že spomínaný produkt bol aj na sklade. Jednoducho, výhodou internetového obchodu je, že skladové priestory sú neobmedzené na rozdiel od kamennej predajne.

Prospešná spoločnosť musí na internete sprístupniť svojim zákazníkom čo najväčšie množstvo produktov a zároveň im ich aj pomôcť nájsť.

Výhodné bonusy online obchodovania

Predajca môže na internete ponúkať skutočne veľký výber, využívať virtuálne sklady a rozširovať tak svoje zásoby.

Transparentné podnikanie sa tiež stáva základom. Na internete sa šíria informácie veľmi jednoducho a zákazník má prehľad o cenách, hodnotení tovaru, o konkrétnom výrobku, ako aj referenciách. Takýto prehľad môže vybudovať veľkú dôveru.

Je nesporné, že pokiaľ budete rozbiehať biznis touto formou, môžete predávať vaničky do kufra, automobilové súčiastky a podobné špecializované produkty, ktorých sortiment bude v online obchode naozaj široký a nemusíte vlastniť žiadnu kamennú predajňu. Stačí odhadnúť potrebu na nedostatkových trhoch a všetko pôjde samo.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *