sobota - 18. mája, 2024
, Dilema zimného obdobia: Ktorý materiál si zaslúži vašu pozornosť?

Dilema zimného obdobia: Ktorý materiál si zaslúži vašu pozornosť?

Hrejivý vlnený sveter má v zime skutočne svoje opodstatnenie, ale vedeli by ste si takéto oblečenie predstaviť aj pre svoj dom? Je to možné. Samozrejme, že máme na mysli kvalitné zateplenie pomocou originálneho materiálu. Ovčia vlna je materiál, ktorý poskytne vášmu domu vynikajúce tepelné, izolačné a iné podobné vlastnosti.

Spoľahlivé vykurovanie domácností nie je vždy jedinou záležitosťou. Zaistiť všetky prostriedky pre to, aby ste sa v tomto období cítili doma ako v bavlnke nie je vždy jednoduché. Ľudia musia okrem toho vybaviť jednotlivé časti interiéru a exteriéru takou technológiou, ktorá im zabezpečí tepelnú zotrvačnosť čo najdlhšie a naopak v lete dostatočné vetranie.

Ovčia vlna sa využívala ako zatepľovací materiál už aj v minulosti. Napríklad Mongólci žijú v 50°C mrazoch v jurtách pod 5cm vrstvou filcu z ovčej vlny. Prečo by sme si tento komfort nemohli dovoliť aj my. Pred tým, než sa rozhodnete okolo svojho domu položiť exteriérovú dlažbu, mali by ste si premyslieť celkové zateplenie týmto materiálom. Poslúži vám k celoplošnému pokrytiu fasády budovy, šikmých striech a dokonca aj podláh. Hrúbka tohto materiálu býva v rôznych veľkostiach, je to naozaj flexibilná izolačná vrstva, ktorá spoľahlivo nahradí napríklad polystyrén.

Vynikajúce vlastnosti vás presvedčia

Ovčia vlna vytvorí naozaj dokonalý sveter na ktorýkoľvek druh stavby a povrchu. Na to, aby dlho slúžila ako izolačná vrstva, je potrebné ju ošetriť neškodným chemickým prostriedkom. Mali by ste si preto zvážiť jej kúpu u overeného predajcu. Len tak si zaistíte výbornú termodynamickú rovnováhu. Okrem toho je to aj veľmi výborná zvuková izolácia.

Po celkovej rekonštrukcii budete mať v miestnostiach také teplo, že si môžete kúpiť saténové obliečky, ktoré tomu dodajú ten celkový efekt luxusu. Ovčia vlna je hygroskopická, výborne pohlcuje a uvoľňuje vlhkosť bez zníženia tepelného výkonu. Nemusíte sa obávať naozaj ničoho, pretože takýto materiál nie je ani horľavý. Skúste sa o všetkých spomínaných vlastnostiach presvedčiť a určite budete spokojní.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *