pondelok - 27. mája, 2024
, Cyril a Metod – po stopách strhujúceho príbehu

Cyril a Metod – po stopách strhujúceho príbehu

Unikátna výstava k projektu „Cyril a Metod – autentický príbeh našej krajiny“ bola v stredu 2. septembra o 14.00 slávnostne otvorená na Mestskom úrade v Žiline. Centrála cestovného ruchu východnej Moravy chce takto priblížiť verejnosti život a odkaz slovanských vierozvestcov.

Prostredníctvom výstavy sa môžu návštevníci zoznámiť so životnými osudmi svätcov a spoznať miesta, cez ktoré pri svojej ceste putovali. Putovná výstava zahŕňa veľkoformátové snímky úspešného fotografa Davida Bernarda, knižnú publikáciu o miestach putovania svätcov a netradičné divadelné predstavenie.

Pri príležitosti tohtoročného výročia 1 130 rokov od úmrtia Metoda sa uskutočnila aj unikátna roadshow po štyroch desiatkach miest v rámci Českej republiky a počas prázdnin zavítala aj do Bratislavy, Trenčína a Žiliny, kde mala svoju zastávku 15. augusta.

V Žiline si môžete unikátnu výstavu k projektu Cyril a Metod – autentický príbeh našej krajiny pozrieť na Mestskom úrade v Žiline do 15. septembra, a to vždy od pondelka do piatku v čase od 8.00 do 18.00.

Partnermi projektu sú Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, z.s.p.o. a Moravskosliezsky kraj. Projekt bol spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie, Európskeho fondu pre regionálny rozvoj. Podrobnejšie informácie a plán roadshow na cmstory.cz.

, Cyril a Metod – po stopách strhujúceho príbehufoto: haligovce.fara.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *